Alfy. Każda z nas ma talent / Lisi Harrison


Życie jest albo śmiałą przygodą, albo niczym.


„Ma zagrać w nowym filmie Clooneya. A jemu nikt nie odmawia. To znaczy z wyjątkiem mnie. Mnie nikt nie odmawia.”PODZIAŁ NA GRUPY

W każdej szkole wśród uczniów tworzą się różnorodne grupki: modelki, kujony, dresiarze, muzycy… Dochodzi czasem do sytuacji, gdy grupy te muszą ze sobą współpracować. Czy pod presją, by osiągnąć cel, można się dogadać?


KAŻDA INNA, RAZEM IDENTYCZNE

Shira, miliarderka, zakłada na wyspie szkołę dla uzdolnionych nastolatek. Alfy będę musiały jednak przestrzegać ostrych zasad.

W każdym rozdziale poznajemy nową bohaterkę, których losy w końcu się łączą. Skye to tancerka, dla której ludzie z You can dance to amatorzy. Allie, złodziejka tożsamości, z płynem dezynfekującym w torebce. Młody naukowiec Charlie, której matka jest asystentką jednej z największych gwiazd telewizji.

Każda inna, a jednak, na wyspie będą musiały złączyć swoje siły, by ujawnić prawdę i zaspokoić swoją największą potrzebę – randki ze słodkimi braćmi BB. Sojusze, zdrady, miłość… Co jeszcze?


ODNAJDŹ SIEBIE

Powieść nieco przypomina mi „Klikę z San Francisco”, ale podobne wątki widziałam już w wielu filmach. Zwyczajna młodzieżówka dla osób, które chcą w książce znaleźć samego siebie, własne problemy i rodzinę. Do tego wiele nawiązań do aktualnych aktorów i piosenkarzy pozwala zaszaleć naszej wyobraźni.


ZA MAŁA, ZA DUŻA

Nie powiem, żeby była to powieść wysokich lotów. Ot, zwyczajna opowiastka na jeden wieczór dla nastolatek, które mogą znaleźć tu odpowiedzi na swoje pytania. Dla dziewczyn, które są za duże na „Karolcię”, za małe na romanse, a czytają „Pamiętniki Księżniczki”.„Chciała odwrócić wzrok, żeby chronić swoją tożsamość. Ale nie mogła. On był magnesem. Ona lodówką.”Alfy. Każda z nas ma talent.
Alphas
Lisi Harrison
Alicja Marcinkowska
Wyd. Amber
240 str.
2010

Przypominam o konkursie:


Alfy. Każda z nas ma talent / Lisi Harrison Alfy. Każda z nas ma talent / Lisi Harrison Reviewed by Martha Oakiss on sobota, czerwca 16, 2012 Rating: 5