Utracona Magia / Karen Miller


„Gdyby dobre chęci były rybami, nikt by nie głodował.”

 
 

Przed laty, za cenę wielu śmierci, Asher pokonał mrocznego czarnoksiężnika Morga i przyniósł Lur pokój. Lecz teraz, szczęśliwie wychowując dzieci, Przebudzony Mag zdaje sobie sprawę, że pokój i bezpieczeństwo były złudzeniem. Coś obudziło się w głębi ziemi, sprowadzając na Lur siły natury grożące rozdarciem ich świata na strzępy. Asher sądzi, że zdoła ocalić królestwo, sięgając po niebezpieczną magię, której nienawidzi… i która może go kosztować życie.

Rafel, syn Ashera, jest magiem o wielkiej mocy, ale musi wyrwać się spod kontroli ojca, żeby w pełni odkryć własne zdolności. Wszystkie wcześniejsze ekspedycje przez zakazane góry zakończyły się porażką i śmiercią ich uczestników, jednak Rafel jest zdeterminowany, by podjąć taką próbę. Podczas gdy ojciec i syn z trudem starają osiągnąć porozumienie, gdzieś indziej rośnie w siłę potężne zło…

 

Karen Miller mieliśmy okazję poznać przy lekturze Nieświadomego i Przebudzonego Maga. Kto nie miał okazji przeczytać – szczerze polecam. Teraz możemy poznać dalsze losy królestwa Lur oraz jego mieszkańców w utworze Utracona Magia, który otwiera cykl Dzieci Rybaka.

 

Rafel, syn Ashera, oddziedziczył po ojcu niezwykłą moc, które ten zakazał mu używać bez względu na wszystko. Ojciec i syn próbują osiągnąć porozumienie. Tymczasem w siłę rośnie zło, niebezpieczeństwo, które na dniach może zniszczyć całe królestwo. 

 

Główną postać, Rafela, młodego bohatera książki i syna Ashera poznajemy, gdy ma sześć lat, a potem obserwujemy, jak chłopiec wyrasta na dwudziestoletniego młodzieńca. Wraz z nim, rzecz jasna, starzeje się jego rodzina, w tym ojciec, którego znamy z poprzednich tomów twórczości Karen Miller. Autorka w bardzo sprytny sposób przedstawia nam także wszelkie złe i dobre skutki danego postępowania. Dzięki temu lektura staje się nie tylko mile spędzonym czasem, ale i dobrą nauką prowadzącą nas przez życie.

 

Książka jest wyjątkowo ciekawa i może zabrać w czytelnika w zupełnie inny świat pełny przygód. Przez 600 stron towarzyszyć nam będą niezwykli bohaterowie i, a może przede wszystkim, magia. Autorka potrafi rozbawić, wystraszyć i zaskoczyć, a to jest w książce najważniejsze.

 

Za książkę dziękuję:

 

 

 

Przypominam o konkursie, tylko do 5 stycznia
 

 

 
Utracona Magia / Karen Miller Utracona Magia / Karen Miller Reviewed by Martha Oakiss on wtorek, stycznia 01, 2013 Rating: 5