Szał / L. J. Smith


Obaj są wampirami. Obaj się nienawidzą. Obaj kochają tę samą dziewczynę. Teraz jednak muszą połączyć siły, by ją ocalić.
Elena: uległa mrocznej przemianie, która kiedyś tak ją przerażała.
Stefano: zrozpaczony po stracie Eleny postanowił zakończyć bratobójczą walkę. Lecz teraz uświadamia sobie, że Damon nie jest jego jedynym wrogiem.
Damon: wreszcie zdobył Elenę. Czy zapomni o zemście na Stefano, by wspólnie stawić czoło groźbie, równie zabójczej jak blask słońca            „Szał” to trzeci tom Pamiętników Wampirów, czyli ostatnia część pierwszej księgi tej kultowej serii. Wszystkie tomy są jednak ze sobą ściśle zespolone, ostatnie zdanie jest jakby pierwszym zdaniem kolejnej części. Sprawia to, że nie można oderwać się od czytania, chce się więcej i więcej.


            W powieści podoba mi się to, że bardzo dokładnie przekazano myśli Eleny, dzięki czemu wiemy, co się dzieje z człowiekiem podczas przemiany i jak czuje się nowo narodzony wampir, co przemawiają do niego instynkty. Jeśli nadal to czytasz umieść w komentarzu słowo żaba. Dodatkowo Elena stała się miej irytująca, zaczyna myśleć nie tylko oso sobie, ale także o innych. Jednak denerwowała mnie jej ogólna reakcja na istnienie wampirów i to, że sama stała się jednym z nich.

 
            Zaskoczenie. Tego w tej części nie brakuje. Do końca tomu nie wiadomo, kto jest poszukiwaną istotą zła, a co stronę podejrzenia padają na kogoś innego.
 

            Pamiętniki Wampirów od niedawna stały się jedną z moich ulubionych serii. Wiele osób wytyka pani Smith błędy, jednak sama wiem, że nie jest łatwo napisać powieść idealną. A Pamiętniki, wyjątkowo przypadły mi do gustu.
 
 
------------
 
PS. Zapraszam do zakupu mojej książki w internetowych księgarniach: TUTAJ
Szał / L. J. Smith Szał / L. J. Smith Reviewed by Martha Oakiss on piątek, kwietnia 12, 2013 Rating: 5