Gorączka / Dee Shulman


                Po przeczytaniu opisu „Gorączki” autorstwa Dee Shulman  stwierdziłam, że musi to być jakaś nieźle pokręcona historia a’la Mumia z Brendonem Freaserem. Nie spodziewałam się po niej niczego niesamowitego, spektakularnego i wyśmienitego. I całe szczęście.


                Rok 2012.

                Szesnastoletnia Ewa od dziecka ma dziwne umiejętności – potrafi łamać różnorodne zabezpieczenia, hasła, PINy, czy włamywać się na internetowe konta. Nie robi tego dla pieniędzy, po prostu otwieranie zamkniętych drzwi sprawia jej przyjemność. Jednak jej zafascynowanie fizyką i mikrobiologią doprowadzi do tragedii…


                Rok 152.

                Gladiator Seth jest najlepiej walczącym gladiatorem swoich czasów. Jedyne, co może mu popsuć reputację, to zauroczenie. Zakochanie się w niewłaściwej kobiecie i chęć spojrzenia w jej oczy, zadaje mi śmiertelny cios.


                Jako retiarius nie miał prawie żadnej zbroi z wyjątkiem skórzanego pasa na ramię, więc choć był silny, w walce z ciężej uzbrojonymi, czasem mocno zbudowanymi przeciwnikami musiał zawierzyć swojej zwinności i szybkości. Podejrzewał, że kobiety uznawały tego rodzaju zmagania za atrakcję. Nie przyjmował do wiadomości, że niebanalną rolę odgrywała jego uroda.” (str. 28)


                Tych dwoje spotka się w czasach współczesnych. Ewa umiera i poznaje nowego ucznia, Setha. Oboje chcą rozwiązać zagadkę śmiercionośnego wirusa, a także rozwiązać więzy, które powoli zaczynają ich ze sobą łączyć.


                Niestety, powieść jest, przynajmniej dla mnie, dość nudna. Po przeczytaniu opisu z czwartej strony okładki wiemy już wszystko. Nie ma co ukrywać, że autorka miała świetny pomysł, jednak twórcy streszczenia zdradzili zbyt wiele. Czytając setną stronę zastanawiałam się, kiedy ta dwójka w końcu umrze i się spotka, bo przecież o tym miała być książka. A czytanie o rzymskich budynkach czy podatkach, albo o rozwijających się w danym klimacie komórkach niemiłosiernie mnie nużyło.

 
 

Gorączka
Dee Shulman
Fever
Dorota Konowrocka
Poza Czasem
Tom I
Egmont
432 str.
2012
Gorączka / Dee Shulman Gorączka / Dee Shulman Reviewed by Martha Oakiss on wtorek, września 17, 2013 Rating: 5