Ludzkie pragnienia...

 
 OSTRA GRA / OLIVIA CUNNING

                Są takie testy, wiecie, na badanie psychiki. Macie plamy, z czymś Wam się to kojarzy i można stwierdzić, co się kryje w Waszej głowie. Gorzej, jak na jaw wychodzą jakieś Wasze dziwne erotyczne potrzeby. Ale po przeczytaniu tej książki, obiecuję Wam, wystąpią tylko takie skojarzenia.

                Sed, wokalista rockowego zespołu Sinnersi i Jessica, która wreszcie dostała się na wymarzone studia prawnicze. Znają się cztery miesiące. Są zaręczeni. On spełnia swoje muzyczne marzenia, ona chce spełnić swoje. Problem w tym, że Sed tego nie chce. Jess ma być tylko jego łóżkową zabawką i usługiwać swojemu mężowi, więc nie ma mowy o żadnych studiach.
                I zaręczyny zostają zerwane.
                A po dwóch latach…
                Spotykają się ponownie w klubie ze striptizem. Jak? Magia! W sumie, to nie taka znowu magia. On jest na wieczorze kawalerskim swojego gitarzysty, a ona… No, jest w pracy. No i się zaczyna! Teksty „Co Ty tu robisz?” (w myślach „ale seksownie wyglądasz”) ona na to „Pracuje!” („ale nie dam Ci się pomacać”). A on „Zaraz ściągnę cię z tej sceny!” („i będę miał okazję cię pomacać”) a ona „Chyba śnisz!” („będę udawać trudną, ale i tak dam się zaciągnąć do łóżka”).
                I tak dalej.

                „Nie pójdziesz na studia. Będziesz zbyt zajęta zabawianiem mnie w sypialni. A jak nam się znudzi, pykniesz piątkę albo szóstkę dzieci i zajmiesz się nimi, gdy ja wyjadę w trasę, będę zarabiał i przynosił nam sławę.”
(Ostra Gra, Olivia Cunning, Amber, str. 8)

                Nie ma co ukrywać, że bohaterowie (i fabuła w sumie też) są dość płytcy. Jess, za którą wszyscy się uganiają, co chwila dostaje jakieś niemoralne propozycje, w tym od swoich wykładowców (co 5 stron), a sama ciągle wzdycha, że dawno z nikim nie spała (co 2 strony). Wszyscy latają na golasa bez żadnego wstydu i obmacują się w miejscach publicznych (co stronę). Sed też jest… Dziwny. Nie całował się z żadną inną dziewczyną od zerwania z Jess, bo przecież wciąż ją kocha i jest jej wierny. Ale że zabawi się z jakąś dziewczyną po koncercie, to inna sprawa.

                „ – Czasami cię nienawidzę – wysyczała.
                 - Tylko czasami? To znaczy, że robimy postępy.”
(Ostra Gra, Olivia Cunning, Amber, str. 194)


                Jeżeli szukacie powieści o jakiejś pięknej, duchowej miłości – to nie tu. Jeżeli chcecie poczytać o czymś przesłodzonym – to nie tu. Ale…
                Jeżeli chcecie przeczytać o prawdziwym pragnieniu, które czasem dopada każdego człowieka, o potrzebach ciała i lubicie historie typu Gray – polecam.


Ostra Gra
Rock Hard
Olivia Cunning
Wydawnictwo Amber
368 stron
2013Za możliwość przeczytania książki dziękuję Księgarni Matras i zapraszam do zakupu po atrakcyjnej cenie:

Ludzkie pragnienia... Ludzkie pragnienia... Reviewed by Martha Oakiss on środa, maja 07, 2014 Rating: 5