Będę chciała kupić... + wyniki rozdawajki

ZAPOWIEDZI i WYNIKI KONKURSU


Dziś zapraszam Was na to, co książkomaniacy uwielbiają najbardziej, czyli na nowe książki. Co w najbliższym czasie wyjdzie? Jakie jest moje zdanie na ich temat? I na co Wy będziecie polować?
Borze liściasty, nasze biedne portfele…

A na koniec zapraszam na wyniki rozdawajki JWydawnictwo Jaguar

Cass Kiera – Jedyna

Ostatnia część bestsellerowej trylogii.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami.
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

W imieniu książki: Tak, Martha wie, że wszyscy na mnie czekacie. I to jest właśnie powód, dla którego mnie tu wstawiła. Bo sama nie czytała nawet pierwszego tomu. Więc trochę kicha. Bo ciągle słyszy o Maxonie. I znajdzie sposób, by w końcu sięgnąć po mnie i poprzednie tomy.


 
Cass Kiera – Rywalki (pakiet)

Bestsellerowa trylogia Kiery Cass o miłości, władzy i wierności wobec siebie i bliskich. Nastoletnia America nigdy nie marzyła o poślubieniu księcia. Los okazał się jednak przewrotny i jako jedna z trzydziestu pięciu dziewcząt trafia do pałacu jako kandydatka na żonę następcy tronu. Niepewna siebie, tęskniąca za dawnym ukochanym dziewczyna będzie musiała zastanowić się, czego naprawdę chce, zwłaszcza że coraz trudniej jest jej opierać się urokowi młodego władcy..


W imieniu książki: O, Martha właśnie znalazła owy wyżej wspomniany powód. To chyba będzie najlepszy sposób na poradzenie sobie z brakiem wiedzy o mnie. Bo wszyscy zachwalają. To może zamiast pojedynczych książek Martha powinna od razu zakupić taki pakiet.Webber Tammara – Tak krucho…

Drugi tom bestsellerowego "Tak blisko..." Tamary Webber, historia, która wywróci twoje życie do góry nogami.
Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień... Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.
Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze... pokochać?

W imieniu książki: No i dobra. Świetnie. Martha jest niezwykle zachwycona. Bo oczywiście nie czytała pierwszego tomu, który jest tak powszechnie zachwalany. Więc to już w sumie ma do zakupienia mnie i moją poprzedniczkę. I szlag ją i jej portfel niebawem trafi.Wydawnictwo Otwarte/Moondrive

Mafi Tahereh – Trzy Tajemnice

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar. Jestem potworem Mam nadludzką moc. Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość. Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me". "Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. "Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

W imieniu książki: Martha Czytała Dotyk i Sekret Julii. Dar Julii jeszcze przed nią. Ale, jako że nienawidzi Adama i kocha Warnera, to i po mnie niebawem sięgnie.Quick Matthew – Prawie jak gwiazda rocka

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!
"Prawie jak gwiazda rocka", to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.

W imieniu książki: Martha pokochała Quicka po Poradniku. Ma jeszcze Niezbędnik. A tu, w tym samym dniu, wychodzi jeszcze „Wybacz mi, Leonardzie”. Więc jej portfel źle skończy w tym sezonie.Daughtery C. J. – Zbuntowani

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.

W imieniu książki: No i kolejna seria, której Martha nie czytała. I wszyscy się teraz z niej śmieją. Bo ona poluję na Wybranych, ale jakoś zakupić ich nie może. To nie jej wina. To wina dużych cen. I teraz Martha się zastanawia, czy ceny są duże czy wysokie…Wydawnictwo Feeria


Donovan Rebecca – Powód, by oddychać

„Nikt nie chciał się specjalnie ze mną zadawać, więc trzymałam się z boku. Tak miało być bezpieczniej i łatwiej. Jak do tego doszło, że Evan Matthews z dnia na dzień wywrócił mój stabilny świat?”
W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa.

W imieniu książki: A Martha już wie, że będzie miała okazję się ze mną zapoznać. I już doczekać się nie może. Bo NA modne ostatnio, więc Martha chce ich jak najwięcej przeczytać, co by znowu nikt nie mówił, że czyta starocie.Wydawnictwo MAG


Clare Cassandra – Miasto Niebiańskiego Ognia

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…
Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?

W imieniu książki: Martha idzie się schować pod stół. Bo do tej pory przeczytała tylko Miasto Kości i strasznie jest jej głupio. Co gorsza, podobał się jej film, a wszyscy na niego narzekają…


Wydawnictwo YA!


Hodkin Michelle – Mara Dyer. Tajemnica

Światowy bestseller czytany przez miliony czytelniczek zakochanych w parze bohaterów.
Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.
Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom - zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.

W imieniu książki: O Borze liściasty, Martha tak bardzo mnie chce! Naoglądała się na amerykańskim Booktubie, jak wszyscy mnie zachwalają, więc już była zdecydowana mnie po angielsku kupić. A tu proszę, taka miła niespodzianka! Ale że Martha ma co czytać, a książki drogie, to pewnie sobie na mnie nie pozwoli :/Wydawnictwo Uroboros

 
Green Sally – Zła Krew

Wydarzenie targów w Bolonii, przed premierą tłumaczone na 47 języków!
Wola przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.
Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych, ściganym i wyalienowanym, lecz zdecydowanym przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część trylogii, która zostanie przetłumaczona w kilkudziesięciu językach.
Rekord Guinnessa: Najczęściej tłumaczona przed premierą książka debiutującego autora.

W imieniu książki: O, gęsty Borze Liściasty! Jestem kolejną pozycją, którą za granicą tak zachwalają! I Martha jest podwójnie szczęśliwa, bo nie zrobili mi jakiejś badziewnej, polskiej okładki, tylko to cudo. Martha świętuje!


Wydawnictwo Replika


Lewis Justin – Benedict Cumberbatch. Biografia

Poznaj Benedicta „Sherlocka” Cumberbatcha!
Aktora znanego i uwielbianego przede wszystkim jako odtwórcę postaci Sherlocka Holmesa w bijącym rekordy popularności serialu BBC
Detektyw, potwór, adwokat, naukowiec, malarz, komik, szpieg – lista rewelacyjnych ról Benedicta Cumberbatcha jest długa. Grał już ikoniczne osobowości współczesnego świata, postaci historyczne i kultowych bohaterów literackich.
Wciąż rosnącą popularność zawdzięcza udziałowi w filmach:  „Piąta władza”,  „Zniewolony. 12 Years a Slave”,  „Sierpień w hrabstwie Osage”, „W ciemność. Star Trek” czy „Hobbit”.
Bez wątpienia jednak największą sławę przyniosła mu tytułowa rola współczesnego, ekscentrycznego detektywa w serialu „Sherlock”.
Barwne życie osobiste tego idola kobiet oraz wspaniała, błyskotliwa kariera aktorska czynią Benedicta Cumberbatcha idealnym bohaterem fascynującej książki.
Prawdziwa gratka dla fanów Benedicta Cumberbatcha!
Jedyna taka biografia! 

W imieniu książki: Nie oszukujmy się, musiałam się tu znaleźć. Martha kocha Sherlocka i wszyscy, którzy oglądają jej filmiki wiedzą, że nie ma ani jednego, w którym o Sherlocku by nie wspomniała. Więc kupi wszystkie biografie Benedicta. Bo Martha uważa, że Benedict jest super. Ma dziwną twarz, ale jest super. I ma kości policzkowe. To znaczy, Martha wie, że nie ma czegoś takiego, jak kości policzkowe, a i w sumie wszyscy je mają. Ale wie też, że kości policzkowe Benedicta są najbardziej znanymi na świecie kośćmi policzkowymi.


Wydawnictwo Amber

Roth Veronica – Cztery

Początek trylogii Niezgodna
Największy przebój literatury młodzieżowej
Zanim Tobias poznał Tris…
Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery, by zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by strach zmieniał go w tchórza.
Lecz test to zaledwie początek…

W imieniu książki: I Marthcie znowu wypadałoby się schować pod stół. Bo nie czytała moich poprzedniczek. Ale to na razie. Niezgodna jest już w drodze.


--

Co myślicie o takiej formie zapowiedzi książkowych? Jak podoba Wam się wersja "W imieniu książki"? Czy powinnam częściej pisać w ten sposób?

--
W rozdawajcie zgłosiło się bardzo dużo osób (100 zgłoszeń na blog, 150 na YT), za co serdecznie Wam dziękuję. W filmiku poniżej poznacie zwycięzcę. Gratuluję, a osobom, którym się nie udało, chcę tylko powiedzieć, że już niedługo kolejny konkurs ;)Będę chciała kupić... + wyniki rozdawajki Będę chciała kupić... + wyniki rozdawajki Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, września 07, 2014 Rating: 5