Szkoła dla nadnaturalnych... Czytamy "Niespodziewany Powrót" / Paulina Pietras + BOOKTALK


Niespodziewany Powrót
/ Paulina Pietras

         Co byście pomyśleli, gdyby dziś wieczorem przyszły do Waszego domu dwie nauczycielki twierdząc, że przez całe życie byliście oszukiwani, a teraz czas rozwinąć swój ukryty, nadprzyrodzony dar w specjalistycznej szkole? To właśnie wydarzy się w książce młodej autorki Pauliny Pietras, której Niespodziewany Powrót jest pierwszym tomem serii Szkoła Talentów.


         Holly Iris Rain od 15 lat mieszkała z niezbyt gadatliwą, a wręcz ponurą ciotką Esmeraldą. Od zawsze czuła się inna i zachowanie uznawane za przeciętne przychodziło jej z wielkim trudem. Pewnego dnia w jej domu zjawiają się dwie kobiety chcące zabrać ze sobą Holly do Sonnerby, szkoły dla osób z ponadnaturalnymi zdolnościami. Okazuje się, że ciotka wiele przed nią ukrywała. Teraz dziewczyna będzie miała okazję poznać prawdę o sobie, swojej rodzinie, a także zapanować nad tkwiącymi w niej mocami.

         Muszę szczerze powiedzieć, ze czuć, iż jest to debiut młodej autorki. Niektóre wydarzenia dzieję się zbyt szybko, powody innych zdały mi się kompletnie nie na miejscu. Jednak nie ma też wątpliwości, że w tej powieści kryje się zalążek czegoś naprawdę wielkiego, co w kolejnych tomach ma szansę porządnie rozwinąć skrzydła.


         Szkoła Talentów to bez wątpienia seria, która nie raz zaskoczy czytelnika. Może nie jest idealna i nie przypadnie każdemu do gustu, jednak mnogość wątków w niej zawartych sprawia, że chcemy dotrzeć do rozwiązania każdego z nich. Nie zabraknie momentów wzruszeń, śmiechu, czy elementów romansu. Będziemy także świadkami prawdziwej bitwy, na śmierć i życie, a także procesu spełniania się tajemniczej przepowiedni…


         Polecam, jeżeli ktoś ma ochotę na przygody nastolatków w magicznej szkole i dziewczynie, której przyjdzie zmierzyć się z ze złem i potężnymi mocami. Wejdźcie więc do magicznego świata, pełnego niesamowitych zdolności, stworów typu chimery, zdrajców, śmiertelnych ciosów podczas walk, poświęceń, klątw i tajemnic, których wyjaśnienia należy szukać przed wieloma wiekami. I choć historia może wydawać się schematyczna, to gdy się w nią zagłębimy odkryjemy, jaka jest w rzeczywistości.

Niespodziewany Powrót
Paulina Pietras
Szkoła Talentów t. 1
497 stron
2015
 Za książkę serdecznie dziękuję autorce___

Zapraszam również do obejrzenia BookTalkaSzkoła dla nadnaturalnych... Czytamy "Niespodziewany Powrót" / Paulina Pietras + BOOKTALK Szkoła dla nadnaturalnych... Czytamy "Niespodziewany Powrót" / Paulina Pietras + BOOKTALK Reviewed by Martha Oakiss on piątek, stycznia 30, 2015 Rating: 5