Bierz kredki i się odstresuj! Kolorowy Trening Antystresowy - Esy-Floresy


Kolorowy Trening Antystresowy
Esy Floresy


            Stres to coś, co dotyka każdego z nas, nawet tych, którzy na co dzień wyglądają na beztroskich i pełnych optymizmu. Jest na to rada, o wiele zdrowsza i bardziej naturalna niż łykanie antydepresantów. O czym mówię? Kropki. Kreski. Kolory. Kredki. I jeszcze parę innych słów na K, czyli Kolorowy Trening Antystresowy.            Mam przed sobą Esy-Floresy, jedną z książek z serii Kolorowy Trening Antystresowy (dostępne również Wzory i Ornamenty oraz Wzory i Wzorki). To kolorowanki i uzupełnianki, które mają pomóc nam uspokoić oddech, uwolnić się od stresu, a także obudzić wyobraźnię uruchamiając przy tym obie półkule mózgu. Ponad 100 stron A4 jest gotowych na Twoje kredki, flamastry i szalone pomysły.

            Książka została podzielona na dwie części. Zaczynamy od kolorowanek, w których staramy się zmieścić grafit kredki i dobrać odpowiednie kolory do naprawdę skomplikowanych wzorów. Druga część to Bazgrołki, w których otrzymujemy tylko ogólny szkic lub fragment rysunku, sami możemy się zabawić w projektanta i dorysować co tylko chcemy.

            Pamiętam, że kiedy byłam mała i czymś się zdenerwowałam, mama siadała ze mną na podłodze, rozsypywała kredki i flamastry i podsuwała kolorowanki. Wtedy tego nie rozumiałam, ale zauważyłam, że stres przechodził. Wszystko prawdopodobnie dzięki temu, że kiedy skupiamy się na pokolorowaniu jakiegoś elementu, na nie wyjściu poza linię, to przestajemy myśleć o tym, co nas dręczy. Dlatego ten Trening nie jest zwyczajną kolorowanką. Zawiera w sobie detale tak drobne, że co prawda można dostać oczopląsu, ale jednocześnie skupiamy się na trzymaniu grafitu przy linii, na doborze koloru i problemy powoli stają zamglone i wyjątkowo dalekie.            To nie jest zwyczajna kolorowanka, jaką możecie kupić za grosze w każdym supermarkecie. Ona naprawdę działa cuda. A i same wzory są piękne, a realizacje podobnych wzorów i książek stały się w ostatnich czasach wyjątkowo modne. Nawet nie wiem kiedy, na marginesach notatek sama zaczęłam tworzyć dziwne zestawienia kropek i kresek. Więc jak najbardziej polecam na odstresowanie, dla relaksu, zabawy i inspiracji.


Za książkę i możliwość odstresowania serdecznie dziękuję Buchmann / GW Foksal
Esy – Floresy

Kolorowy Trening Antystresowy
Praca zbiorowa
Buchmann / GW Foksal
128 stron
2015


Zapraszam również do obejrzenia video recenzjiBierz kredki i się odstresuj! Kolorowy Trening Antystresowy - Esy-Floresy Bierz kredki i się odstresuj! Kolorowy Trening Antystresowy - Esy-Floresy Reviewed by Martha Oakiss on środa, kwietnia 01, 2015 Rating: 5