Ogarnij się, dupku! Czytamy... Prawo Przyciągania / Simone Elkeles


PRAWO PRZYCIĄGANIA
/ Simone Elkeles


RECENZJA NIE ZAWIERA SPOILERÓW POPRZEDNIEJ CZĘŚCI


Prawo przyciągania – przyciągasz do swojego życia wszystko, w co wierzysz, że jest dla ciebie prawdziwe; twoje przekonania decydują o tym, co otrzymasz w swoim życiu; dwa minusy przyciągają się do siebie po to, by dać plus. Tak przynajmniej uważa Simone Elkeles w kontynuacji Idealnej Chemii, czyli w Prawie Przyciągania.OGÓŁEM
Carlos Fuentes jest w ostatniej klasie liceum i przeprowadza się ze swojego rodzinnego Meksyku do Ameryki. Niestety jego rodzina od pokoleń związana jest z gangiem Latynoskiej Krwi. Chłopak, chce czy nie, jest tego częścią, a od czegoś tak dziedzicznego nie jest w stanie uciec. Nie przejmuje się tym jednak, dorastanie go nie interesuje, zamierza się tylko bawić i robić głupstwa, na które nie może przemóc się jego starszy brat.
Kiara Westford jest licealistką z Boulder, którą właśnie rzucił chłopak. Dziewczyna obwinia za to swój problem, z którym walczy od dłuższego czasu – jąkanie. Kiedy jest już pewna, że jej życie wychodzi na prostą, pojawia się Carlos, który zmienia wszystko.

BLISKO, LECZ DALEKO
Romans w powieściach new adult nie może się opierać na szczęśliwej miłości. W tym wypadku mamy Carlosa, którego nie interesuje niezbyt urodziwa Kiara i który swoją napastliwością stara się ją ze wszystkich sił odepchnąć. Mamy również ów Kiarę, której nie w głowie taki pewny siebie, narcystyczny, zarozumiały i bezczelny dupek, jakim jest Carlos. Jednak prawo przyciągania mówi, że dwa minusy dają plus, a im bardziej te minusy chcą się od siebie odsunąć, tym z większą siłą do siebie przylegają.

OGARNIJ SIĘ!
Zacznę od tego, co w tej powieści irytowało mnie najbardziej. Po pierwsze to, że zarówno Carlos, jak i Kiara, od początku zapewniają nas, że nic do siebie nie czują, że są dla siebie wrogami. Jednocześnie usiłują się przed tą drugą osobą popisać. Po co? Przyznam, że oglądanie ich potyczek sprawiało mi niemałą frajdę, jednak wciąż nie mogłam zrozumieć ich sposobu postępowania.
Carlos natomiast, jak można się domyślić, odgrywa pewną rolę, bo w rzeczywistości, gdzieś wewnątrz, skrywa swoje prawdziwe tajemnice. Jednak przez tę grę staje się takim popapranym dupkiem, że niejednokrotnie miałam ochotę go znaleźć, potrząsnąć, spoliczkować i krzyknąć w twarz – ogarnij się!

DZIEWCZĘCA CHŁOPCZYCA
Mimo że new adult to new adult, i że Prawo Przyciągania jest kontynuacją Idealnej Chemii, to tym razem mamy do czynienia z nieco czym innym, niż w poprzedniczce. O ile Brittany towarzysząca nam w pierwszym tomie była typową lalką Barbie dbającą o wygląd i opinię innych, tak nasza Kiara jest chłopczycą interesującą się samochodami, odróżniającą smar od żywicy epoksydowej i ubierającą się w za duże koszulki. A to oznacza, że wreszcie nie mamy do czynienia z piękną dziewoją, w której zakochuje się nasz odważny bohater, ale z kimś zwyczajnym, na kogo nie zwraca się uwagi i traktuje jako kumpla, a nie dziewczynę.

CZYLI…
Jeżeli nie znacie jeszcze twórczości Simone Elkeles, to przygotujcie się na dużo dawki młodzieżowego humoru, romansu, przekleństw i hiszpańskich słówek. Drugi tom spodobał mi się nieco mniej, niż część pierwsza, jednak nie skreślam tej serii i chętnie sięgnę po zakończenie tej trylogii.
Dla fanów: powieści new adult i meksykańskiej miłości z walką na śmierć i życie w tle.Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Amber

Prawo Przyciągania
Simone Elkeles
Idealna Chemia #2
Rules of Attraction
Tł.: Beata Horosiewicz
Wydawnictwo Amber
304 strony
Data wydania: 14.05.2015

Cena okładkowa: 34,80 zł
Ogarnij się, dupku! Czytamy... Prawo Przyciągania / Simone Elkeles Ogarnij się, dupku! Czytamy... Prawo Przyciągania / Simone Elkeles Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, maja 31, 2015 Rating: 5