KOLORAŻE: Kwieciste Łąki


KOLORAŻE
Kwieciste Łąki

Moda na kolorowanki nie przemija, a wręcz przeciwnie – wzrasta na sile. Tym razem w moje ręce trafiły Koloraże, nowa seria, której pierwsza odsłona przeniesie nas na Kwieciste Łąki.

Pierwsze, co chciałabym zaznaczyć – bo myślę, że warto – to fakt, iż wreszcie mamy do czynienia nie z tłumaczeniem i przeniesieniem do nas zagranicznej pozycji, ale z książką typowo polską, zawierającą w sobie ilustracje stworzone przez naszych rodaków.

Kwieciste Łąki to ponad 120 stron zapełnionych wzorami roślinnymi. To różnego rodzaju kwiaty, od maków, przez słoneczniki, aż po róże, a także trawy, krzewy, liście, a nawet nasionka. Niektóre z obrazków to duże przestrzenie, pozwalające nam na zabawę z cieniowaniem; inne zawierają drobne szczegóły, do których pokolorowania zmuszeni będziemy ostro zatemperować kredki.

Wiemy już, że kolorowanie stało się wśród dorosłych unikalnym i prostym remedium na codzienny stres. Tyle technologii, tyle obowiązków – musimy wreszcie usiąść i odpocząć. Ale niwelowanie stresu to za mało, można przecież przy okazji pobudzać kreatywność. Kilka ostatnich stron pozwoli nam więc na jej uwolnienie, na inspirację. Pozostawiono tam dla nas puste strony, które możemy wypełnić swoją wersją rysunków kwiatów, dedykacją lub ulubionym cytatem z książki. Od nas zależy, jak zinterpretujemy dane nam przez autorów przesłanie.

Ale dość już słów. Niech przemówią obrazy.
(kliknij, by powiększyć)

Za możliwość odstresowania się serdecznie dziękuję wydawnictwu Relacja

KOLORAŻE: Kwieciste Łąki KOLORAŻE: Kwieciste Łąki Reviewed by Martha Oakiss on sobota, lipca 18, 2015 Rating: 5