Tyle cudownych aktorów! English Matters nr 53


ENGLISH MATTERS
Nr 53 (lipiec/sierpień)

Nie ma chyba człowieka (a szczególnie rodzaju żeńskiego), który nie słyszałby o Johnnym Deppie. Ten uwielbiany przez wszystkich aktor znany jest głównie z roli w Piratach z Karaibów. Charyzmatyczny Kapitan Jack Sparrow jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wyróżniających się postaci spod znaku Walta Disney’a. Kochany również przeze mnie (chociaż trochę mniej od momentu słabszych filmów i oznak, jakoby „odbiła mu palma”) John Christopher Depp II wykreował wiele innych kolorowych charakterów i to właśnie te 50 twarzy Deppa pozwoli nam poznać English Matters w tym miesiącu. (People and Lifestyle)


A jeżeli wciąż nie mam dość przystojniaków, to kilka stron dalej czeka na nas Jared Leto, wokalista zespołu, którego również nikomu nie trzeba przedstawiać – 30 Seconds to Mars. A tam o muzyce, jaką tworzą, o ich albumach, a także karierze aktorskiej błękitnookiego Jareda. A jak dalej potoczą się ich losy? Jakie mają plany na przyszłość? (People and Lifestyle)Spragnieni kolejnych gwiazd? W dziale „kultura” odnajdziemy artykuł o aktorach z różnych państw, którzy podbijają anglojęzyczne filmy, a pochodzą z Hiszpanii, Rosji czy Francji. A więc kilka słów o Clarze Lago, Alvarze Cervantesie czy Danilu Kozlovskym (tak, to nasz Dymitr z Akademii Wampirów). (Culture)

Jak już weszliśmy w temat książek, to na książkoholików czeka prawdziwa gradka zatytułowana „Contemporary American Literature”, czyli perełki literatury współczesnej. Kod DaVinci, Grinch, Stephen King i wiele więcej. (Culture)


Do podróżników i fanów Wielkie Brytani przygotowano porównanie „North vs South” włączając w nie pogodę, geografię, rodzaje pitej tam herbaty i różnice w poczuciu humoru mieszkańców. (Culture) A potem, z okazji wakacji, zapraszam Was na Cypr – piękne krajobrazy, praca i zabawa – czekają! (Travel) Ale, zanim się spakujcie, kilka rad na temat podróży. Kto by pomyślał, że to może być tak stresujący czas?! (Travel) Gdy już wyjdziemy – jak się dogadamy? Trochę o konwersacji i poprawności zadawania pytań w „Question Master”. (Conversation Matters)

Za możliwość zapoznania się z nowym numerem English Matters serdecznie dziękuję Colorful Media


 
Tyle cudownych aktorów! English Matters nr 53 Tyle cudownych aktorów! English Matters nr 53 Reviewed by Martha Oakiss on poniedziałek, lipca 06, 2015 Rating: 5