Przegląd - Kolorowanki Dla Dorosłych - część 1


PRZEGLĄD KOLOROWANEK DLA DOROSŁYCH

Większość z Was zapewne wie, jak wielkiego bzika mam na punkcie kolorowanek dla dorosłych, wszelkich mendali, zendali i tego typu mini dzieł sztuki.
Wiem, że wielu z Was ma ochotę na zakup jakieś kolorowanki, ale nie może zdecydować się na jedną, konkretną. W tym miejscu pojawiam się ja z krótkim przeglądem plusów i minusów poszczególnych kolorowanek.

Uwaga! Kolorowanek na rynku jest wiele, jednak ja opowiem Wam jedynie o tych, które sama posiadam – by móc je obiektywnie ocenić. Po uzbieraniu kolejnych przygotuję dla Was drugą odsłonę tego przeglądu.

Wersja video:
Kolorowy Trening Antystresowy
Mój bzik zaczął się właśnie od tej publikacji. Do dyspozycji mamy wiele odsłon. Esy-Floresy, Wzory i Wzorki czy Japońskie Inspiracje.
Ilustracje: W zależności od zakupionego zestawu – wiele ilustracji ze wzorów, kresek, kropek w dowolnych konstelacjach; a także różne obrazy, zwierzęta czy postacie tworzone za pomocą wyżej wspomnianych kształtów.
+ kilka ostatnich stron jest wypełnionych tylko w połowie, dostajemy np. obrys i możemy wykazać się kreatywnością wypełniając to wymyślonymi przez nas wzorami.
Technicznie: kartki perforowane przygotowane do wydarcia, druk dwustronny.----------------------

Koloraże
Polska publikacja, również z wieloma odsłonami – Kwieciste Łąki bądź Hippie.
Ilustracje: Kwieciste Łąki to kwiaty, rośliny, łodygi, liście i nasiona, Hippie wiążą się z różnorodnymi ilustracjami związanymi z latami 70. I 80., a także z motywem Paisey.
+ kilka ostatnich stron z pustym miejscem na własną inwencję twórczą
Technicznie: do wydarcia przygotowane są tylko strony puste; druk dwustronny.--------------------

Inwazja Bazgrołów
Autora tej publikacji niemal szpieguję wszędzie, gdzie się da, bo nie mogę wyjść z podziwu dla jego talentu (szczególnie jeśli chodzi o kolorowankę Animorphia, która jeszcze nie ukazała się w Polsce).
Ilustracje: stworki w różnych zestawach, mniejszych i większych, kosmici, zwierzątka itp.
Technicznie: papier jednostronny; książka otwiera się bardzo szeroko, a do tego każdą stronę można wydrzeć; okładka przystosowana do pokolorowania; z tyłu dołączona sztywna, gruba tektura, która świetnie pełni rolę podkładki--------------------

Crazy Drawings
Jedna z najnowszych na naszym rynku kolorowanek, wprowadzająca coś nowego jeżeli chodzi o stronę techniczną oraz mieszająca wiele rodzajów ilustracji.
Ilustracje: Zarówno wzory i wzorki, doodle, jak i konkretne obrazy, takie jak roboty czy steampunkowe serce
Technicznie: forma zeszytu na kółkach, pozwalająca przekręcać kolejne strony do tyłu, druk dwustronny--------------------

Czy kolorujecie? Jakie kolorowanki podobają Wam się najbardziej?
Już niedługo kolejna odsłona przeglądu kolorowanek JPrzegląd - Kolorowanki Dla Dorosłych - część 1 Przegląd - Kolorowanki Dla Dorosłych - część 1 Reviewed by Martha Oakiss on sobota, sierpnia 29, 2015 Rating: 5