Świeżynki #2Witam Was serdecznie w kolejnych Świeżynkaach, czyli w książkowo-filmowych informacjach o nadchodzących w ciągu kilku najbliższych miesięcy premierach.
Jeżeli chcesz być na bieżąco, dowiedzieć się, co ciekawego pojawi się na naszym rynku jeszcze w tym roku, to zapraszam do oglądania i czytania.

Zamiast czytać, obejrzyj!
Video:
► Znamy już okładkę i tytuł drugiego tomu Czerwonej Królowej. Będzie to Glass Sword, którego premiera w 2016 roku. Co więcej, pojawią się także dwie nowelki opowiadające historie sprzed i po Czerwonej Królowej - Steel Scars oraz Queen Song. Trwają także rozmowy na temat ekranizacji pierwszej części serii Victorii Aveyard.

► Dopiero co do kin weszły Papierowe Miasta Johna Greena, a już potwierdzono, że będzie ekranizacja Szukając Alaski, a także W Śnieżną Noc. Potwierdzono także, że pojawi się serial na postawie serii Dotyk Julii Tahereh Mafii.

► Oddam Ci Słońce, czyli książka, o której na amerykańskim booktubie było wyjątkowo głośno. Ta poruszająca i niezwykle prawdziwa historia o bliźniakach trafi do polskich księgarń 12 sierpnia.


► Dla fanów historii o wiedźmach - Źródło, czyli drugi tom Wiedźm z Savannah, pojawi się u nas już 12 sierpnia.Następcy. Wyspa Potępionych to nowa książka autorstwa Melissy de la Cruz opowiadająca o dzieciach złych postaci z bajek Disney'a. Powieść promuje się za granicą, powstają filmy, seriale i nie zdziwię się, gdy pojawią się i lalki, jak było w wypadku Monster High. Premiera: 26 sierpnia.Ender to drugi tom duologii Starter. Pierwszy tom był świetną dystopią połączoną z kryminałem. Ciekawa jestem, co wydarzy się w tomie drugim. Premiera: 9 września.


► Co by było, gdybyśmy nie mieli możliwości wyboru, bo naszym życiem rządziłaby aplikacja zainstalowana w telefonie? O tym przekonamy się 7 października, kiedy to do Polski trafi Aplikacja.


Lady Midnight, lub, jak kto woli, Pani Północ to rozpoczęcie nowej serii. Pani Cassandry Clare zdradzi nam, co dzieje się 5 lat po wydarzeniach z Darów Anioła. Premiera: marzec 2016 (USA)


► Dla fanów Sary J. Maas bardzo dobra wiadomość. Bo trzeci tom Szklanego tronu, czyli Dziedzictwo Ognia, pojawi się na półkach księgarń już 9 września.


Podaruj mi miłość to zbiór opowiadań o miłości od tak rozchwytywanych autorów jak Rainbow Rowell, Gayle Forman, David Levithan, Stephanie Perkins czy Holly Black. Premiera: 26 października.

Co ze mnie zostało to historia o dwóch duszach zamkniętych w jednym ciele i o tym, że żadna z nich tego ciała nie ma zamiaru opuścić. Premiera: 26 sierpnia.UKAŻĄ SIĘ W POLSCE JESZCZE W TYM ROKU:
(ale nieznane są konkretne daty)

Silver Shadows od Richelle Mead, czyli kolejny tom Kronik Krwi.
Panic od Lauren Oliver, którą możecie znać z jej serii Delirium.
These Broken Stars i szczerze modlę się, że wydawnictwo pozostawi oryginalną okładkę.
Obsession od Jennifer L. Armentrout - wszyscy zakochali się w Daemonie. Co będzie teraz?
An Ember in the Ashes Sabaa Tahir, o której za granicą jest wyjątkowo głośno - i ponownie modlę się o oryginalną wersję okładki.
A court of Throns and Roses - chyba nie muszę nikogo zachęcać. Do tej opowieści o Pięknej i Bestii ciągnie mnie od momentu jej wydania.----------
Uprzedzam, że daty premier mogą ulec zmianie.
A na jakie premiery Ty czekasz?
Świeżynki #2 Świeżynki #2 Reviewed by Martha Oakiss on sobota, sierpnia 08, 2015 Rating: 5