Świeżynki - zapowiedzi książkowo-filmowe


Powoli zbliża się koniec roku, ale to wcale nie znaczy, że kończą nam się lektury. Wręcz przeciwnie! Nie dość, ze będzie co czytać, to jeszcze szykują się cudowne ekranizacje! Zapraszam na kolejne Świeżynki, czyli książkowo-filmowe informacje o nadchodzących premierach.

Wersja video:► Sarah J. Maas ogłosiła, że jej Szklany Tron stanie się serialem. Boję się, by nie wyszedł z tego gniot, ale mocno trzymam kciuki! Wierzę, że wyjdzie z tego prawdziwe cudeńko i na ekranie ujrzymy najlepiej dobranych aktorów ever.


► Na początku 2016 roku ma ukazać się ekranizacja Piątej Fali. Dość dziwne, że było o tym tak cicho, nikt nic nie wiedział, a tu nagle, pewnego dnia, w internecie pojawił się trailer. To dla mnie dodatkowa motywacja, by wreszcie zapoznać się z książką.


► Na pewno znacie Jendy Nelson dzięki jej książce "Oddam ci słońce". Ale czy wiecie, że najpierw pojawiła się u nas jej powieść Niebo jest wszędzie? Warner Bros wykupiło prawa do jej ekranizacji. Ta błękitna powieść z błękitną czcionką już od dawna stoi na mojej półce - trzeba się wreszcie zaprzyjaźnić.


► W internecie pojawił się także trailer do serialu na podstawie książek Cassandry Clare. Shadowhunters ukaże się w 2016 roku i przyznam, że trochę boję się tej nowej obsady.


► Jennifer L. Armentrout, czyli twórczyni naszego kochanego Daemona z książki Obsydian ogłosiła, że ów bohatera będziemy mogli zobaczyć na wielkim ekranie. Co za emocje!► Wreszcie zobaczyliśmy okładkę Lady Midnight Cassandry Clare, czyli początku nowej serii w uniwersum Nocnych Łowców. Jest bardzo klimatyczna i nieco przypomina mi Marę Dyer. Jestem niezwykle ciekawa, co autorka wymyśliła tym razem. Premiera 8 marca - ale za granicą.► 2 listopada pojawi się u nas Podaruj mi miłość, czyli dwanaście świątecznych opowiadań takich autorów jak Holly Black, Stephanie Perkins czy Gayle Forman. Będzie romantycznie i zimowo.► 4 listopada na półki księgarń zawita Imperium Ognia, czyli wychwalane za granicą An Ember In The Ashes. Miejmy nadzieję, że i nam, Polakom, przypadnie do gustu ta epicka powieść fantasy.► Winner Course z piękną okładką ukaże się u nas jako Pojedynek dzięki wydawnictwu Feeria Young. Nawet, jeżeli treść będzie rozczarowująca, chcę tę powieść dla okładki - 18 listopada.► Premiera A Court Of Thorns And Roses została w Polsce przełożona na późniejszy termin. Dostaniemy ją w 2016 roku, wtedy również pojawi się u nas czwarty tom o Caleanie.


► A oto kilka książek, które mają pojawić się w Polsce, ale dokładne daty nie są jeszcze znane:

Świeżynki - zapowiedzi książkowo-filmowe Świeżynki - zapowiedzi książkowo-filmowe Reviewed by Martha Oakiss on piątek, października 16, 2015 Rating: 5