Zwierzęta / Valentina Harper / kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanek nigdy dość, a jeśli jeszcze kocha się zwierzęta, to "Zwierzęta" Valentiny Harper mogą okazać się świetnym wyborem.

W tej kolorowance, jak można się spodziewać spoglądając na tytuł, czekają na nas ilustracje ze zwierzętami w roli głównej. Będą ich całe sylwetki, jak i same pyski, duże słonie i jelenie oraz małe ptaki i rybki. Jednak tym, co wyróżnia obrazku wśród innych kolorowanek, z którymi się spotkałam, to sposób ich realizacji. Każdy wzór wypełniony jest drobnymi okręgami pozwalającymi nam zarówno na cieniowanie całości gradientowo, jak i zabawę pojedynczymi kropkami. Możemy sprawić, by zamieniły się trójwymiarowe bąbelki lub każdą kuleczkę pokolorować na inny kolor lub barwę. Sprawiało mi to ogromną frajdę.


Dodatkowym plusem Zwierząt są aforyzmy i możliwość ich podarowania komuś nam bliskiemu. Kartki nie należą do najgrubszych, więc flamastry mogą przebijać, a kredki tworzyć nieprzyjemne zgrubienia. Jednak kolorowanki znajdują się tylko po jednej stronie, ana odwrocie wydrukowano piękne, życiowe cytaty, które w jakimś stopniu łączą się z daną ilustracją. Przewidziano również miejsce na dedykację i perforacje, więc bez problemu możemy sprezentować pięknie ozdobioną kartę.

Valentina Harper przygotowała dla nas coś jeszcze. Pierwsze strony książeczki to instrukcje i rady dotyczące dobierania kolorów, a także inspiracje - kilka już pokolorowanych wzorów, które mogą być dla nas natchnieniem np. do nowego sposobu cieniowania.


Zwierzęta / Valentina Harper / kolorowanki dla dorosłych Zwierzęta / Valentina Harper / kolorowanki dla dorosłych Reviewed by Martha Oakiss on wtorek, listopada 10, 2015 Rating: 5