Misja: Rodzinka! - czy to zabawa?


Spróbujcie odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie: jak często spędzacie czas ze swoją rodziną? Nie mówię o przebywaniu w tym samym pokoju i gapieniu się w telewizor. Jak często z nimi rozmawiacie, gracie razem w gry, czy wspominacie dzieciństwo? Współczesny świat przepełniony jest gonitwą za pieniądzem i technologiami. Większą część dnia spędzamy przed ekranem komputera, a z innymi komunikujemy się SMSami. Ile rodzinnych chwil tracimy?


Misja: rodzinka to dziennik stworzony do uzupełniania go wraz z rodziną. Nie dość, że pozwoli nam na wspólne spędzenie większej ilości czasu, to jeszcze zaspokoi naszą ciekawość względem rodzinnych sekretów. Będziemy rysować drzewa genealogiczne, opisywać innych członków rodziny czy wypisywać wspomnienia osób, których już z nami nie ma. Oprócz zapisywania wyników wspólnych gier czy rysowania ulubionych potraw, dziennik zmobilizuje nas również do refleksji nad poważniejszymi tematami, takimi jak szukanie swojego miejsca w świecie czy analiza dziedzicznych problemów zdrowotnych. Zgłębiając tajemnice naszej bliskiej i dalszej rodziny, mamy okazję lepiej poznać samego siebie.


Misja: rodzinka to nie tylko brudnopis czy zabawa a'la Zniszcz ten dziennik, choć i zadania takiej miary tu odnajdziemy. Dla mnie to przede wszystkim metoda na zacieśnienie więzi rodzinnych i dowiedzenie się tego, o co czasem wstydzimy spytać się bliskich prosto w oczy. Jeżeli wypełnimy całą książkę i wyciągniemy ją z szuflady za kilka lat - wielkie emocje i łzy wzruszenia gwarantowane.


Misja: Rodzinka! - czy to zabawa? Misja: Rodzinka! - czy to zabawa? Reviewed by Martha Oakiss on czwartek, grudnia 31, 2015 Rating: 5