3 tygodnie później... Dzień 21 / Kass Morgan + KONKURS


Misja 100 już dawno za mną, a serial wciąż gdzieś w dalekiej przyszłości. Po książce nie czułam bowiem magnetycznego przyciągania do jej adaptacji. Po Dzień 21 sięgnęłam w nadziei, że okaże się o niebo lepszy od poprzedniczki.


Minęło 21 dni od kiedy na Ziemi wylądowała setka młodocianych przestępców ze statków Walden oraz Feniks. Sami nie wiedzą, jak przeżyć, a na horyzoncie pojawili się nowi wrogowie...

Aby nie rozwodzić się na temat treści, powiem tylko, że akcja w tomie drugim nieco się rozwinęła. W wypadku Misji 100 miałam poważne problemy z zaaklimatyzowaniem się w historii, głównie przecz licznych bohaterów i kilkakrotny podział narracji. Mniemam, że także przez styl autorki, ponieważ w jej piórze ewidentnie można wyczuć nakierowanie na pisanie scenariuszy. Te dwie powieści pani Morgan są dość proste, konkretne, bez długich opisów krajobrazów, czy wewnętrznych emocji postaci - dokładnie tak, jakbyśmy oglądali film czy serial. To główny powód, dla którego uważam, że serial może okazać się o wiele lepszy, a wersja papierowa pozostawia wiele do życzenia.

Nie przeczę - było lepiej. Więcej akcji i zaskoczeń, a zarazem zbyt mało przypomnieć z poprzedniej części, przez co kompletnie nie kojarzyłam poszczególnych bohaterów i ich historii - polecam więc czytać kolejne części jedna po drugiej. Dzień 21 to, jak dla mnie, telenowela z licznymi bohaterami, romansami, opowieściami o poszukiwaniu rodziny i zdradach w warunkach sci-fi. O ile w drugim tomie część wad została naprawiona, wciąż daleko tej serii do ideału.


Książa dostępna w Polsce oraz zrecenzowana przeze mnie dzięki wydawnictwu Bukowy Las
Książka bierze udział w wyzwaniach
Klucznik: co się odwlecze, to nie uciecze (od października), ich noce (z romansem w tle)
Wyzwanie TBR na styczeń: Drugi tom serii

A teraz czas na konkurs!

Mam dla Was egzemplarz książki Dzień 21 Kass Morgan. 

Co zrobić, aby wygrać?

1. Zostań obserwatorem bloga
2. W komentarzu podaj swój e-mail oraz odpowiedz na pytanie konkursowe:
Od urodzenia mieszkasz na statku kosmicznym. Pewnego dnia Ziemia zostaje oczyszczona i wraz z rodziną możesz opuścić przestworza, by na niej zamieszkać. Jak spędzisz pierwsze 21 dni?
3. Będę również wdzięczna za udostępnianie informacji o konkursie na Waszych blogach czy Facebookach

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Martha Oakiss, właścicielka bloga Secret-Books.blogspot.com
2. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Bukowy Las
3. Rozdanie trwa od 09.01.2016 do 20.01.2016
4. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony na podstawie odpowiedzi na pytanie konkursowe.
5. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zostać obserwatorem bloga, w komentarzu wyrazić chęć udziału, podać adres mailowy oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Będę również wdzięczna za umieszczenie na swoim blogu lub Facebooku informacji i linka do konkursu.
6. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki Dzień 21 autorstwa Kass Morgan.
7. Zwycięzca w ciągu 3 dni zobowiązany jest do wysłania do mnie e-maila zwrotnego z adresem do wysyłki nagrody. 
8. Zwycięzcy rozdania powinni posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski. Nie wysyłam paczek za granicę.
9. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.) 
3 tygodnie później... Dzień 21 / Kass Morgan + KONKURS 3 tygodnie później... Dzień 21 / Kass Morgan + KONKURS Reviewed by Martha Oakiss on sobota, stycznia 09, 2016 Rating: 5