Możesz to zrobić!


Nie możemy zmienić kierunku wiatru, 

ale możemy odpowiednio ustawić żagle.Wyobraź sobie, że jesteś pilotem Boeinga 747. Masz w zasięgu ręki wszystkie urządzenia sterownicze pozwalające Ci na oderwanie się od ziemi. Jeżeli jednak włączysz autopilota, zaprogramujesz samolot, swoje życie, na konkretną wysokość. Będziesz całą drogę egzystować na tej samej wysokości. Możesz pociągnąć za drążki i zmienić wysokość lotu. By ją utrzymać, musisz przeprogramować swojego autopilota automatycznego. Musisz przeprogramować swój sposób myślenia o sobie samym.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Na przykład to, że nigdy nie będziesz człowiekiem idealnym. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nigdy nie oszukasz siebie samego. Musisz nauczyć się posługiwać Bankowym Kontem Poczucia Własnej Wartości. Musisz poznać Człowieka z Lustra. Musisz wiedzieć, że wszystkie niepowodzenia i irytacje nie tkwią w innych, a w Tobie. Musisz skończyć z ciągłym psuciem żywności w swojej głowie. Musisz przestać jeździć do pracy z tym człowiekiem. Musisz sprawić, by o wiele częściej "mieć szczęście" i tworzyć szczęśliwe zbiegi okoliczności. Musisz powiesić nad łóżkiem zdjęcie samochodu swoich marzeń. Jeżeli zależy Ci na tej pracy, musisz dobijać się do firmy sześć razy. Musisz dawać, aby zarobić. Trzymaj płytę Johna Denvera w samochodzie. Nie zostawiaj sobie żadnych wyjść ewakuacyjnych. Pamiętaj, że wady innych tkwią w Tobie. 
Zdaj sobie sprawę, kto siedzi na stanowisku dowodzenia Twoim życiem.

Może nie wszystko udało Ci się zrozumieć. Może nie wszystkie powyższe rady wydały Ci się logiczne i przydatne. Na razie.
Do tego właśnie namawia nas Paul Hanna, ekspert w dziedzinie motywacji, w swojej książce "Możesz to zrobić". Autor w przystępny sposób, posługując się zarówno naukowymi stwierdzeniami, jak i przykładami z życia czy wskazówkami, opowie nam o znaczeniu dla naszego życia nastawienia, pewności siebie i entuzjazmu. Dowiemy się, w jaki sposób planować sobie cele i jak do nich dążyć, walcząc po drodze z wieloma przeciwnościami losu, kolejnymi murami i kłodami. 
Jeżeli uważacie, że żyjecie na pewnej wysokości i obawiacie się wyłączyć autopilota, by zrobić coś innego i coś, o czym zawsze marzyliście, to już wiecie, gdzie szukać pomocy.


Możesz to zrobić! Możesz to zrobić! Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, lutego 21, 2016 Rating: 5