TOP5 moich OTP (shipping day!)


Dziś z okazji Walentynek przygotowałam dla Was specjalny ranking pięciu najbardziej shippowanych przeze mnie par książkowych; par, które stanowią moje OTP (one true parring). Oznacza to, że wymienione przeze mnie pary niekoniecznie parami rzeczywiście są - ale są nimi w mojej głowie.Jako że to mój blog, mój ranking i wszystko mi wolno, zdecydowałam się na dodanie dodatkowego miejsca, szóstego, czy też miejsca poza rankingiem, bo Sherlock w każdym moim rankingu znaleźć się musi, a jest niereformowalny nie da się go umiejscowić w żadnych kategoriach.
6. A więc na specjalnym miejscu rankingu znalazł się Johnlock i Sheriarty - w serialowej wersji. To parringi, których może nie shippuję jakoś mega, bo za dużo fandomu w fandomie to też nie dobrze, ale uwielbiam, oglądając, doszukiwać się pewnych wskazówek i aluzji, które twórcy fundują widzom.


5. Miejsce piąte zajmują Warner i Julia z Dotyku Julii. Chociaż Julia rzeczywiście zaczęła mnie w pewnym momencie niezwykle irytować, a Warner wydaje mi się ideałem, więc nie powinien się z nią męczyć przez resztę życia. Ale jeżeli mamy mieć już w książce jakiś romans, to niech będzie z Warnerem, bo Adama nie lubię.


4. Miejsce czwarte należy do Clary i Simona. Mimo ciętego języka Jace'a i faktu, że jego teksty rozśmieszają i pozostają na długo w pamięci, to jednak aż serduszko boli, gdy patrzy się na tak zakochanego Simona, gotowego do poświęceń. A Clary wtedy robi maślane oczka do blondyna. No skandal, no!

3. Na najniższym stopniu podium (ale już podium!) zasiadają Celaena i Chaol. To para, która, gdy tylko pojawiła się na kartach Szklanego Tronu, od razu podbiła moje serce i wiedziałam, że będę im kibicować do ostatniej strony. Na razie żyję w słodkiej niewiedzy, bo parę tomów jeszcze przede mną. I - nie bijcie - ale naprawdę mam Doriana gdzieś. Mimo jego cudownej romantyczności.

2. Na miejscu drugim znalazły się dwie pary z książki Ember in the Ashes, czyli Imperium Ognia. I nie ma wśród nich, oczywiście, pary głównych bohaterów. Dla mnie razem powinni być Laia i Keenan, oraz Elias i Helena. Mimo wszystkich wydarzeń wciąż trzymałam za nich kciuki i nie mogę się doczekać tomu drugiego - chociaż mam wrażenie, że Sabaa Tahir złamie mi serce i spiknie głównych bohaterów razem. A wtedy będę cierpieć.1. I na samym szczycie znalazł się taki mały malec, a dokładniej to Malec. Mniemam, że chyba każda czytelniczka Darów Anioła kibicuje Magnusowi i Alecowi, choć to przecież taka nietypowa para. Ja również ich shippuję, do tego uważam, że są jednymi postaciami, dla których warto oglądać mocno przeciętny serial Shadowhunters.A jak wyglądałoby Wasze TOP5 shippowanych par OTP?
Zakochanych Walentynek!

Zobacz także:
TOP5 moich OTP (shipping day!) TOP5 moich OTP (shipping day!) Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, lutego 14, 2016 Rating: 5