Co wiesz o mediach? "E-marketing"


Kiedy, mówiąc potocznie, siedzi się w mediach internetowych, dobrze byłoby mieć o nich chociaż jasno- zgniło- zielone pojęcie. Jeżeli, oprócz siedzenia, chce się w tychże mediach prężnie działać, należy stopniowo poszerzać swoją wiedzę na ich temat. A media w tych czasach zmieniają się wyjątkowo szybko.Tomiszcze E-marketing zawiera teksty napisane przez osoby od wielu lat pracujące w mediach internetowych, e-biznesie, start-upach czy w branży technologicznej. Książka podzielona jest na części, do których możemy zajrzeć w razie potrzeby. Część pierwsza to podstawy - solidny background, w którym znalazły się podstawowe informacje o budowaniu marki, reklamie, konkurencji i szukaniu odpowiedzi na pytanie, co właściwe chcę tą swoją marką wprowadzić oraz jak wygląda w Polsce aspekt używania Internetu, by umieć sprawdzić, czy trafimy do wybranego grona odbiorców. Część druga to składowe sukcesu - tym razem parę słów o tworzeniu aplikacji mobilnych i marketingu mobilnym, skuteczności kodów QR, muzyki, gier reklamowych, e-commerce i marketingu e-mailowym wraz z dokładnymi poradami, jak najlepiej tworzyć newsletter, by zachęcać, a nie zniechęcać. Tam również więcej na temat pracy copywritera oraz pokolenia C, do którego należy pewnie większość z Was. Dla fanów cyferek i empirycznych dowodów skuteczności mediów poświęcona została część trzecia - jak to policzyć. W niej dokładne dane na temat badań rynku i monitoringu mediów społecznościowych. Część czwarta natomiast jest niezbędnikiem nowoczesnego marketera - czyli podstawy dla tych, którzy ze swym produktem chcą docierać do klientów przez kable Internetu. Tam też wskazówki, w jakie technologie warto zainwestować, jak wygląda obsługa klienta przez internet oraz jak zarządzać projektami i współpracować z zespołem.

W tej, niemal, encyklopedii nie znajduje się jedynie sucha teoria, którą możecie bez problemu wygooglać. Na kolejnych kartach zebrano informacje z wielu źródeł i przeanalizowano badania, a autorzy poszczególnych rozdziałów dzielą się z nami swoimi doświadczeniami. Osoba zielona w temacie mediów prawdopodobnie kompletnie nie odnajdzie się w tej lekturze, jednak jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy w kierunku mediów, zarządzania nimi czy tworzenia od zera idą prężnym i zdecydowanym krokiem.

Zaznaczam także, że to profesjonalna pozycja, pisana niemal naukowym językiem. Jeżeli chcesz tylko wiedzieć,  jak założyć fajnego blogaska, to kompendium wiedzy odpowie Ci na to pytanie pośrednio, a większości z informacji i tak nie zrozumiesz lub uznasz za nieistotne. Jeżeli natomiast zajmujesz się lub chcesz zajmować się mediami społecznościowym zawodowo, tworzyć serwisy na miarę najpopularniejszych stron internetowych i zarabiać na swoim hobby, to ten zbiór wiadomości jest jak najbardziej dla Ciebie. I polecam mieć to wszystko w małym paluszku.
WEJDŹ TUTAJ, jeżeli interesujesz się mediami

Co wiesz o mediach? "E-marketing" Co wiesz o mediach? "E-marketing" Reviewed by Martha Oakiss on sobota, czerwca 11, 2016 Rating: 5