Francuski jest passe | English Matters | Numer 59


Bo angielski jest sexy!


English Matters to brytyjsko-polski dwumiesięcznik dla osób znających lub uczących się języka angielskiego. Każdy numer zawiera różnorodne anglojęzyczne artykuły dotyczące kultury, mody czy nauki z przetłumaczonymi na język polski trudniejszymi słówkami. Część tekstów można także odsłuchać w formacie mp3, a z internetu pobrać dodatkowe materiały do nauki i powtórzenia.

Swojego czasu Internet opanowały memy z niedźwiedziem odbierającym Oscara Leonardowi DiCaprio. Futrzak widocznie zapadł w swój zimowy sen, bo nie zdążył wyrwać statuetki z rąk Zjawy. Tonący chłopak z Titanica pojawił się za to w najnowszym numerze English Matters, by opowiedzieć o swojej karierze i zaprezentować swą elegancję i nietuzinkowy sposób bycia. Czy twarz dziecka pomagała mu w początkach kariery i jak potoczyły się jego dalsze losy oraz w jaki sposób chce bronić drzewa? O tym w Hollywood's Gets His Just Reward.

Kolejny temat na czasie, który nie schodzi z ust kibiców i z ekranów telewizorów, to Euro 2016. Wciąż gramy, wciąż mamy szansę, a polską drużynę prowadzi do boju Robert Lewandowski. W dziale People nad lifestyle przyjrzymy się bliżej jego sylwetce (nie takiej, jaką macie na myśli. Dobra. Zdradzono wzrost), życiu prywatnemu i perspektywom na przyszłość. W artykule Robert Lewandowski - Polish Football Superstar również kilka jego cytatów i ciekawostek. Łącznie z tym, że uwielbia śpiewać kolędy.


W epoce, gdy prym wiodą portale typu sympatia, edarling, czy tinder, poruszono również temat poszukiwania miłości przez Internet. Looking For Love to wywiad z Mattem Fullerem, założycielem jednego z amerykańskich serwisów pozwalających na odnalezienie prawdziwej miłości on-line. A jeżeli już mowa o poszukiwaniach, to warto również zajrzeć do Scotland Yard Under the Microscope, by przyjrzeć się tej brytyjskiej jednostce ścigającej przestępców. Może akurat wpadnie Sherlock?

Oprócz powyższych artykułów w numerze znalazło się Presidential Portraits, czyli skrót tego, co kryli prezydenci Ameryki oraz The Jewel in the Indian Ocean - dla fanów podróży, Indonezji i Bali. Równie ciekawe teksty, tym razem z zakresu gramatyki i słownictwa, to English Is Sexy udowadniający, że język francuski jest passe i nie ma co nazywać go dłużej językiem miłości - bo przecież jest angielski. I największym dowodem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby ilość słowa Love występującego w uwielbianych przez nas piosenkach. Drugim tekstem jest Footloose and Fancy-free, czyli analiza języka i phrasal verbs na przykładzie znanej piosenki.

A na dokładkę dwa artykuły z filmem i muzyką w tle, więc znowu gratka dla mego umysłu. The Sound od Movies to historia najlepszych dialogów z różnorodnych filmów. Wśród nich znalazło się miejsce na Billiego Elliota, Monty Pythona czy kultowego Cztery Wesela i Pogrzeb. Za to dział Leisure zachwyci nas The Swinging Screen, czyli najbardziej znanymi filmowymi tańcami. Nie zabraknie Lizy Minelli z Kabaretu, Deszczowej Piosenki, West Side Story, Johna Travolty, Patricka Swayze, czy nawet Step Up.


Po więcej szczegółów zapraszam do numeru 59 dwumiesięcznika English Masters. Pamiętajcie, że najlepsze artykuły można odsłuchać w formacie MP3!

Francuski jest passe | English Matters | Numer 59 Francuski jest passe | English Matters | Numer 59 Reviewed by Martha Oakiss on poniedziałek, czerwca 27, 2016 Rating: 5