Jak przygotować się do podróży?


Na początek trochę ciekawostek, gramatyki i merytorycznego przygotowania. Jacy byli najznamienitsi podróżnicy i odkrywcy? Jak poprawnie krzyknąć po angielsku "w drogę!", gdy zdecydujemy się na szaleńczą wyprawę? A także kilka sposobów na znalezienie i zaplanowanie zakwaterowania w nieznanym sobie miejscu. I przede wszystkim, trzeba podszkolić język angielski - warto wiedzieć, jak spytać o drogę czy zrobić rezerwację, a po polsku się pewnie nie dogadam.

Kiedy jesteśmy już gotowi, możemy ruszać. Warto zaopatrzyć się w telefoniczną aplikację, która na bieżąco będzie pomagała nam w odnalezieniu właściwych lokalizacji czy najtańszych restauracji. Cóż, Instagram również okaże się nieodzowny, trzeba komuś pochwalić się swoimi odkryciami i wzbudzić zazdrość znajomych. Pojawia się jednak problem, bo bateria w telefonie szybko się wyczerpuje. Nie, to chyba jednak nie problem, bo oprócz przenośnej ładowarki, możemy zakupić wiele innych przydatnych gadżetów: wygodne torby, wodoodporne pokrowce, scyzoryki czy poręczne hamaki przeciw komarom. Spakowani? To teraz chyba naprawdę możemy już jechać.

Ah, chwileczkę. Jeszcze kwestia planowania budżetu. Pewnie znowu jest ograniczony, więc lepiej przemyśleć, na czym możemy oszczędzić. Jeżeli chodzi o sposób podróży, pogadajmy jeszcze z kimś, kto jeździ busem dookoła świata. Może coś nam doradzi. Pojawił się pomysł potraktowania tych wakacji jako fitness-wycieczki, ale to chyba nie dla mnie. Wolę pozwiedzać. I teraz waham się między piękną Hiszpanią, z wieloma punktami, w które chciałabym zajrzeć, a Macedonią. Ten klimat, historia i widoki! Pewnie jednak skończy się na jakimś tanim festiwalu. Zawsze tak jest.

Nie będę ukrywać, jestem typem domatora. Nawet z własnego miasta rzadko wyjeżdżam, co dopiero mówić o podróżach za granicę. To jest główny powód, dla którego powższy tekst został przeze mnie zmyślony. Jednak wszystko, o czym wspomniałam wyżej, znajduje się w numerze 18/2016, specjalnym wydaniu magazynu English Matters / Colorful Media.

English Matters to brytyjsko-polski dwumiesięcznik dla osób znających lub uczących się języka angielskiego. Każdy numer zawiera różnorodne anglojęzyczne artykuły dotyczące kultury, mody czy nauki z przetłumaczonymi na język polski trudniejszymi słówkami. Część tekstów można także odsłuchać w formacie mp3, a z internetu pobrać dodatkowe materiały do nauki i powtórzenia.
Jak przygotować się do podróży? Jak przygotować się do podróży? Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, lipca 24, 2016 Rating: 5