Polityka, aborcja i inspiracja Londynem | English Matters nr 60

Nastał wrzesień, czas więc na zapoznanie się z nowym numerem brytyjsko-polskiego magazynu English Matters.English Matters to brytyjsko-polski dwumiesięcznik dla osób znających lub uczących się języka angielskiego. Każdy numer zawiera różnorodne anglojęzyczne artykuły dotyczące kultury, mody czy nauki z przetłumaczonymi na język polski trudniejszymi słówkami. Część tekstów można także odsłuchać w formacie mp3, a z internetu pobrać dodatkowe materiały do nauki i powtórzenia.

Rekomendacją redakcji tego numeru stały się wykłady TED, które również polecam. Oprócz podszkolenia swojego języka angielskiego dowiedziałam się dzięki nim wielu ciekawostek z psychologii, przydatnych również w zakresie moich studiów.

Niestety, tym razem większość artykułów do mnie nie przemówiła. Właściwie nielicznymi, które mnie zainteresowały, były London Actually, w którym zawarto informacje o tym mieście jako inspiracji dla wielu reżyserów czy muzyków oraz To live or to flourish?, wywiad z Darranem Pokem, który spełnia się przez pomaganie innym w dążeniu do realizacji ich marzeń. Oprócz tego w tym numerze znalazło się kilka nieco poważniejszych artykułów: Justin Trudeau - Canadian Star to tekst o młodym kanadyjskim polityku, w Abortion Hot Potato usłyszymy głosy i argumentację zwolenników oraz przeciwników aborcji, a Can't buy me Love udowodni, że zakupoholizm może być takim samym uzależnieniem, jak alkoholizm.

Gramatyczna część to A Night out, który zaznajomi nas z wyrażeniami przydatnymi podczas imprez -proponowanie wyjścia na miasto czy kolacji. Znajdzie się także kilka wskazówek związanych z czasownikami modalnymi. Dodatkowo w numerze wrześniowo-październikowym znalazły się artykuły bardziej historyczne, technologiczne i podróżnicze - o Australii, sztucznym przedłużaniu życia oraz zdrajcach spod Troi.


Polityka, aborcja i inspiracja Londynem | English Matters nr 60 Polityka, aborcja i inspiracja Londynem | English Matters nr 60 Reviewed by Martha Oakiss on niedziela, sierpnia 28, 2016 Rating: 5