Dla miłośników Nowego Yorku / English Matters / special 19/2016Podczas wakacji razem z English Matters podróżowaliśmy po całym świecie. Dziś odwiedzimy Nowy Jork.English Matters to brytyjsko-polski dwumiesięcznik dla osób znających lub uczących się języka angielskiego. Każdy numer zawiera różnorodne anglojęzyczne artykuły dotyczące kultury, mody czy nauki z przetłumaczonymi na język polski trudniejszymi słówkami. Część tekstów można także odsłuchać w formacie mp3, a z internetu pobrać dodatkowe materiały do nauki i powtórzenia.

Artykuły, które najbardziej zainteresowały mnie w tym wydaniu:
- Sex and Carrie Bradshaw - czyli Seks w wielkim mieście, serial, którego nigdy nie oglądałam. Kim jest Carrie, jaki ma problem z facetami i czy serial rzeczywiście jest tak kontrowersyjny?
- New Yorkers od Today - czyli największe mity i stereotypy dotyczące Nowego Yorku i jego mieszkańców.
- The Biggest of the Apples - czyli nowojorskie gwiazdy, które są czymś więcej niż "tylko aktorami". M.in. o Calvinie Kleinie, Woody Allenie, Christinie Aguilerze i Anne Hathaway.
- 9/11 a Day of Mourning - czyli o największej narodowej tragedii z 2001 roku, o tym co się stało i jak wygląda World Trade Center dzisiaj.
- a oprócz tego więcej artykułów z zakresu gramatyki, kultury czy podróży, zawsze blisko Nowego Yorku


Dla miłośników Nowego Yorku / English Matters / special 19/2016 Dla miłośników Nowego Yorku / English Matters / special 19/2016 Reviewed by Martha Oakiss on piątek, października 07, 2016 Rating: 5