Zwierzęta mówią z brytyjskim akcentem || English Matters nr 63 + wydanie specjalne
W kioskach pojawił się już kolejny numer magazynu polsko-angielskiego English Matters. Co więcej, wraz z nim można kupić wydanie specjalne. Kilka słów o obu numerach.

English Matters to brytyjsko-polski dwumiesięcznik dla osób znających lub uczących się języka angielskiego. Każdy numer zawiera różnorodne anglojęzyczne artykuły dotyczące kultury, mody czy nauki z przetłumaczonymi na język polski trudniejszymi słówkami. Część tekstów można także odsłuchać w formacie mp3, a z internetu pobrać dodatkowe materiały do nauki i powtórzenia.

Tematem okładkowym numeru 63 stały się psy. Patrzący na nas buldog przyciąga wzrok, a w środku dowiemy się, jak bardzo Brytyjczycy mają kota na punkcie psów. Anegdotka z życia - miałam kiedyś otworzyć mały, psi biznes, ale dowiedziałam się, że w Polsce to nie przejdzie - natomiast w UK byłabym milionerem. Ten artykuł więc zainteresował mnie najbardziej, również ze względu na ranking najpopularniejszych ras psów oraz zbiór przysłów i frazeologizmów, w których pojawia się ten najlepszy przyjaciel człowieka.


Gramatycznie poznamy przydatne słowa dotyczące czasu, a także... tweetowania. Jak rozmawia się na tym portalu, co pisać na Facebooku i instagramie oraz kilka hastagów w artykule Once Upon a Tweet. Dział Culture skupił się tym razem na nagrodach BAFTA.
Oprócz tego w numerze znalazło się coś dla fanów Adele, fotografii i brytyjskiego jedzenia.

Natomiast wydanie specjalne I ♡ British English to prawdziwa gratka dla brytofila. W środku skupimy się na tym, z czego UK słynie oraz nauczymy się więcej o brytyjskiej odmianie języka. Dzięki Who is Who, przez porównania tych samych zdań użytych w UK i USA dowiedziałam się, że brytyjska wersja języka angielskiego jest mi znacznie bliższa, a przez Iconic British English odkryłam, że mam w swoim pokoju szufladę pełną Bits and bobs. Znajdziemy tu także kilka słów o literaturze odnoszącej sukcesy na wyspach czy o arystokratycznych nowinkach rodem od Królowej. A skoro to wydanie brytyjskie - nie mogło oczywiście zabraknąć Sherlocka.


Oba wydania English Matters już w kioskach.
Zwierzęta mówią z brytyjskim akcentem || English Matters nr 63 + wydanie specjalne Zwierzęta mówią z brytyjskim akcentem || English Matters nr 63 + wydanie specjalne Reviewed by Martha Oakiss on środa, marca 01, 2017 Rating: 5