Krótkie, słabe włosy to nierzadko problem wielu kobiet. Nie każda osoba może pozwolić sobie na zapuszczenie długich, gęstych i lśniących osób. Istnieją jednak pewne sprawdzone metody, które mogą w tym pomóc. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zapuszczanie włosów to często sprawa indywidualna. Warto więc spróbować różnych rozwiązań, gdyż mogą one działać inaczej w przypadku różnych osób. Jednak wszystkie wymienione w tym artykule sposoby wpłyną pozytywnie na kondycję i szybszy wzrost włosów.

Jak bardzo szybko zapuścić włosy? — Dbaj o końcówki

Końcówki włosów mają bardzo duże znaczenie w ich wzroście. Jeśli są rozdwojone, stają się one łamliwe, kruche, a włosy, zamiast rosną, puszą się. W takiej sytuacji warto udać się do fryzjera i podciąć końcówki o 2-3 cm. Ponadto należy je pielęgnować specjalnie do tego przeznaczonymi olejkami i serum. Przy zapuszczaniu włosów należy też unikać suszenia suszarką i na słońcu, a także prostowania prostownicą. Zabiegi te osłabiają bowiem końcówki i spowalniają porost włosów. Nie można też zbyt często podcinać końcówek u fryzjera. Najlepiej robić to raz na 6-8 tygodni.

Jak szybko zapuścić długie włosy? — Dieta ma znaczenie

Kobiety, które chcą mieć długie, gęste włosy, często zadają sobie pytanie, jak szybko zapuścić włosy? Odpowiedzią jest dieta. Działanie na organizm od środka pozwala przyczynić się do szybszego porostu włosów. Najlepiej sprawdza się picie naparów ze skrzypu polnego, pokrzywy oraz siemienia lnianego. Swoją dietę należy też wzbogacić o biotynę oraz witaminy z grupy B. Przyczyniają się one do odbudowy komórkowej, w tym komórek włosów. Przydatny jest również cynk, który sprawia, że włosy wyglądają pięknie, są lśniące i mają zdrowy wygląd.

Jak szybko zapuścić włosy? — Domowe sposoby

Na szybki porost włosów bardzo duży wpływ ma również tzw. medycyna ludowa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest płukanie włosów naparami ziołowymi. Najlepiej sprawdza się płukanka z pokrzywy. Posiada ona cenne substancje, które stymulują wzrost włosów oraz wzmacniają je. Często polecanym rozwiązaniem jest również przygotowanie wcierki do włosów na bazie kozieradki.

Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na środki, jakich używa się do pielęgnacji włosów. Szampony i odżywki, które zawierają w sobie dużo substancji chemicznych, mogą powodować łamanie się włosów oraz przesuszanie skóry głowy. Warto więc sięgnąć po naturalne kosmetyki. Poprawiają one sprężystość włosów, powodują ich zagęszczenie i wzmacniają strukturę. Przed snem nie należy także rozpuszczać włosów. Ocierają się one o pościel, co powoduje ich łamanie. Warto więc wcześniej zapleść warkocz lub związać włosy w kok.

Na szybki porost włosów dobrze wpływają również produkty, które można znaleźć w kuchni. Najlepiej sięgnąć po oliwę z oliwek, ocet jabłkowy, olej kokosowy lub lniany, a także olejek jojoba, rozmarynowy czy rycynowy. Produkty te należy wcierać we włosy przed ich umyciem. Wyjątkiem jest ocet jabłkowy, którym trzeba płukać włosy po kąpieli. Dobrym rozwiązaniem może być również olejek z naturalnym silikonem. Substancja ta ułatwia rozczesywanie włosów oraz wzmacnia je.

Naturalne maski na włosy

Świetnym rozwiązaniem na długie i mocne włosy jest stosowanie naturalnych maseczek. Można je kupić w sklepie lub samodzielnie przygotować w domu. To drugie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić często niemałe pieniądze, które trzeba by było wydać na kosmetyki w sklepach. Receptury, które można znaleźć w sieci, opierają się zwykle na łatwo dostępnych produktach, które można znaleźć w każdej kuchni. Ponadto, naturalne maski na włosy są pozbawione substancji chemicznych, które przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego.

Długie, gęste i mocne włosy to z pewnością obiekt pożądania niejednej osoby. Często jednak zdarza się, że nie ma po prostu czasu na stosowanie skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. Zadanie to ułatwiają jednak domowe sposoby oraz łatwo dostępne artykuły, dzięki którym można znacznie poprawić porost włosów, ich wytrzymałość oraz strukturę.