Kategoria: Czas wolny

TOP 5 najlepszych gier karcianych

Gry karciane to forma rozrywki, która dostarczy Ci ekscytujących wrażeń i doskonale urozmaici Ci czas wolny. Wybór tytułów jest ogromny i bardzo zróżnicowany. Począwszy od klasycznych gier karcianych dla dwóch osób, poprzez propozycje rodzinne czy imprezowe, aż do opcji fabularnych. Każda z nich ma swój własny charakter, dynamikę oraz stopień skomplikowania. Klasyczne gry karciane są uwielbiane przez tradycjonalistów. Świetnie sprawdzą się w towarzystwie, w którym są też osoby starsze. Gry imprezowe bazują na zadawaniu pytań i wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Świetnie uatrakcyjnią wieczór i skutecznie integrują grupę. Z kolei gry rodzinne są proste i emocjonujące w rozgrywce. Pozwolą cieszyć się ciekawą i rozwijającą zabawą bez względu na wiek graczy. Gry fabularne natomiast wprowadzą Cię w świat fantazji. Możesz w nich snuć własne historie i dzielić się nimi z najbliższymi. Jedno jest pewne, nie można się przy nich nudzić! Najlepsze gry karciane zamienią nawet najnudniejszy wieczór w pasjonującą przygodę, która długo nie da o sobie zapomnieć. To sposób na ciekawe spędzenie czasu i dobry trening logicznego myślenia. Prezentowany tu ranking gier karcianych pomoże Ci wybrać najlepszą propozycję dla Ciebie i Twoich bliskich.

5. Jungle Speed Eco

To gra, która sprawdzi Twój refleks i spostrzegawczość, wydawana w Polsce przez wydawnictwo Rebel. Polega na porównywaniu kart swoich z kartami przeciwników pod kątem kolorów i kształtów. Szybkość reakcji ważna jest wtedy, kiedy zauważysz na karcie innego gracza identyczny symbol. Wówczas musisz jak najszybciej złapać za stojący pośrodku stołu totem, tak aby nikt nie miał szansy zwinąć Ci go sprzed nosa. Zwycięzcą jest gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Gra jest dostępna w wielu wersjach, w tym również dla dzieci od lat 3.

4. Sabotażysta

Bestsellerowa gra karciana łącząca strategię ze zdolnością przewidywania ruchów przeciwnika. To polska wersja światowego superhitu “Saboteur” Frederica Moyersoena, dla dwóch i więcej graczy od lat 8. Jako jeden z górników szukających złota w kopalni będziesz tworzył sieć korytarzy prowadzących do skarbu, dokładając odpowiednie karty. Jeżeli Tobie i reszcie drużyny kopaczy uda się dotrzeć do skarbu – wygrywacie! Zadaniem Waszych przeciwników sabotażystów jest prowadzenie takiej strategii, która przeszkodzi Wam w zdobyciu skarbu. Kiedy skutecznie pokrzyżują Wam szyki, nagroda przypada im. Grę można kupić również w wersji dla dwóch graczy z dostępnym trybem jednoosobowym.

3. Łap za słówka

Jeżeli jesteś fanem słownej gry imprezowej, jaką są “Państwa i Miasta” to z pewnością tytuł ten przypadnie Ci do gustu. Gra karciana “Łap za słówka” to propozycja wydawnictwa Egmont i podbiła serca fanów gier słownych. Z uwagi na swój niewielki rozmiar sprawdzi się także na wyjeździe. Zasady są proste – znajdź słowo pasujące do danej kategorii. Pamiętaj, że musi ono zawierać dwie określone litery. Im bardziej skomplikowane słowo podasz, tym lepiej, ponieważ punkty przyznawane są za unikalne wyrazy, których nie zapisali Twoi przeciwnicy.

2. Splendor

To kolejna propozycja od wydawnictwa Rebel. Jest połączeniem strategii i ekonomii. Wyróżnia się dynamiczną, wciągającą rozgrywką przeznaczoną dla dwóch i więcej graczy. Jako renesansowy kupiec będziesz pomnażał swój majątek poprzez zbieranie żetonów i kart, będących Twoimi zasobami. W miarę nabywania kopalni, sklepów i środków transportu Twoje wpływy będą rosły, a wśród Twoich klientów będą pojawiać się nawet przedstawiciele szlachty. O wygranej decydują tu punkty prestiżu, a pierwsza osoba, która zdobędzie ich 15, wygrywa. “Splendor” to gra o nieco bardziej rozbudowanej mechanice, stąd przeznaczona jest dla graczy od lat 8. 

1. Eksplodujące kotki

To propozycja, która stała się hitem jeszcze przed premierą i przez wiele osób uważana jest za najlepszą grę karcianą na rynku. Pokochają ją nie tylko miłośnicy kotów. Wydawca Rebel przedstawia ją jako odmianę rosyjskiej ruletki, w której gracze dociągają karty tura po turze, do momentu dobrania eksplodującego kota. Pechowiec, który go dobierze wybucha i ginie, a gra dobiega końca. Są jednak sposoby, by tego uniknąć, dzięki kartom pozwalającym na odwrócenie uwagi kota-zamachowca, ominięcie go bądź zmuszenie przeciwnika do dobrania kilku kart na raz. Intensywność rozgrywki wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do liczby kart pozostających w stosie. Gra doczekała się już kilku edycji. Warto spróbować, bo atmosfera w czasie rozgrywki jest naprawdę wybuchowa!

Nasz ranking gier karcianych to subiektywna propozycja gier, które mają szansę trafić w Twój gust. Współczesny rynek pełen jest różnych propozycji, a nowe już czekają za rogiem. Przedstawione gry mają już swoją ugruntowaną pozycję i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich graczy. Jeżeli szukasz nowych pomysłów i inspiracji na wieczorne zabawy tego typu, dobrym źródłem informacji będą dla Ciebie kanały tematyczne na YouTube, strony internetowe wydawnictw czy wreszcie serwisy crowdfundingowe. Jeśli to dla Ciebie nowe pojęcie, warto wiedzieć, że portale te mogą być prawdziwą skarbnicą propozycji, jeśli chodzi o gry karciane. Ogłaszają się na nich pomysłodawcy projektów proszący o wsparcie finansowe ze strony internautów w zamian za szereg korzyści takich jak otrzymanie gotowego produktu przed premierą czy zniżki przy zakupie. Gwarantujemy, że gry z powyższego rankingu mają ogromną moc przyciągania i jeśli raz spróbujesz, trudno będzie Ci przestać w nie grać. 

Gry planszowe dla dzieci – najlepsze propozycje

Największym powodzeniem u rodziców cieszą się te zabawki, które nie tylko bawią, ale także stymulują rozwój dziecka oraz wspierają zdobywanie nowych umiejętności. Nie ma wątpliwości co do tego, że do takich zabawek należą gry planszowe. Na czym polega ich wymiar edukacyjny? To okazja do ćwiczenia koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, przyswajania wiedzy o świecie, ale także nauka norm społecznych poprzez doświadczanie zarówno wygranej, jak i przegranej i konieczność radzenia sobie z towarzyszącymi temu emocjami.

Czy gry planszowe pomagają dziecku rozwijać się w sferze społecznej?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że tak jest. Reguły gry, nadające strukturę zabawie, wymuszają na dziecku uczenie się konieczności przestrzegania zasad, na przykład poprzez zwyczajne ćwiczenie cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej. Dzięki narzuconym z góry zasadom dziecko wchodzi w interakcje z innymi. Jest to bezpieczne pole szczególnie dla dzieci nieśmiałych, niepewnych siebie, które dzięki grom planszowymi mogą bawić się z innymi bez lęku i niepokoju dotyczącego tego, jak się zachować. Ponadto, należy zaznaczyć, że takie zabawy uczą kontroli własnych emocji, która jest niezbędną umiejętnością w życiu społecznym. Dotyczy to np. smutku czy złości związanej z przegraną.

Warto w tym miejscu wspomnieć o ważnej kwestii, jaką jest „podkładanie się dziecku”. Lepiej zadbać o grę dostosowaną do możliwości dziecka, niż przyzwalać mu na omijanie zasad (np. poprzez ruch poza kolejką w obawie o krzyk czy płacz). Celowe przegrywanie, aby nie doprowadzić do przegranej dziecka, stanowi antynaukę i pielęgnuje w dziecku przeświadczenie, że zawsze trzeba i można wygrywać. Nie jest to prawdą, a to błędne przekonanie może dać przykre owoce, gdy zacznie się mierzyć z wyzwaniami szkolnymi, którym nie zawsze będzie w stanie sprostać w zadowalającym stopniu. Planszowe gry rodzinne, takie jak np. Dostawa Kurczaków firmy Wader czy Pośpiech się Kurierze są także doskonałym pomysłem na zacieśnianie więzi w rodzinie. Na rozwój relacji ogromne znaczenie ma wspólnie spędzony czas, podejmowanie razem aktywności, dążenie do celu.

Czy gry planszowe pozwalają przyswoić dziecku nową wiedzę?

Przez pierwszych kilka lat swojego życia dzieci uczą się głównie poprzez zabawę, która także w dalszym toku nauczania solidnie wspiera ich procesy uczenia się i pamięci. Gry planszowe są jednym z dziecięcych źródeł wiedzy o świecie, o rządzących nim zasadach, prawach natury, normach itd. Dzieje się tak ze względu na to, że maluchy uczą się poprzez doświadczanie, zatem wiedza zdobyta podczas aktywności będzie wiedzą przyswojoną oraz utrwaloną. Ponadto, niełatwym zadaniem jest skupić uwagę dziecka na treściach, które są dla niego nieatrakcyjne, planszówki stanowią natomiast zachęcającą, przyjazną dla oka dziecka formę nauki. Jest wiele gier planszowych, takich jak np. Cztery Pory Roku firmy Wader, które pod przykrywką dobrej zabawy przemycają treści związane z – w tym przypadku – tematyką przyrody i zachodzących w niej zjawisk.

W jakim wieku można zacząć grać z dziećmi w planszówki?

Na szczęście granica wieku nie jest przeszkodą, ponieważ na rynku znajdziemy gry planszowe przeznaczone dla maluchów oraz nastolatków. Najczęściej już po skończeniu dwóch i pół czy trzech lat kilkulatek może rozpocząć przygodę z planszówkami. Warto pamiętać o tym, że wiele gier można dostosować do możliwości dziecka, eliminując z nich niektóre reguły, którym dziecko ze względu na swój wiek nie byłoby w stanie sprostać. Jeżeli natomiast Twoja pociecha jest nadzwyczaj ruchliwa i silna reagujące emocjonalnie, przez co nie może skupić się na grze planszowej – nie martw się – daj sobie jeszcze rok i obserwuj gotowość dziecka.

Jakie gry planszowe dla dzieci wybrać?

Odpowiedź jest prosta i krótka – dostosowane do jego wieku i możliwości. Wiedząc jak duży potencjał rozwojowy dla dziecka, mają gry planszowe, warto pochylić się chwilę nad odpowiednim wyborem produktu, który zaciekawi i sprawi, że nauka przez zabawę stanie się możliwa! W celu znalezienia odpowiedniego produktu zerknij na stronę https://e-zabawka24.pl/gry-i-zabawy.

Flexible steel – sposób na zwiększenie elastyczności w treningu siłowym

W sieci dostępnych są setki, o ile nie tysiące, poradników dotyczących wzmocnienia siły swojego ciała. Ogromna liczba trenerów personalnych, udostępniających swoje nagrania w sieci, może robić wrażenie. W natłoku informacji trudno jest jednak wyłuskać prawdziwie wartościowe informacje. Co więcej, poradniki przekazywane przez sportowców są nierzadko sprzeczne ze sobą, co powoduje dodatkowy mętlik, lub są skierowany dla osób na innym poziome zaawansowania. Warto czasami sięgnąć do technik wzmacniających – nieco nieoczywistych, ale już bardzo popularnych w innych częściach świata. Jedną z nich jest flexible steel. Na czym polega ta technika i jak czy warto zapisać się na szkolenie flexible steel?

Siła i elastyczność mogą iść w parze. Flexible steel to dowód!

Flexible steel jest złożonym systemem treningowym, który ma na celu wypracowanie ogromnej siły mięśni, połączonej z wyjątkową elastycznością ciała ćwiczącego. Dzięki technikom zawartym w omawianym systemie możesz osiągnąć idealną równowagę, pomiędzy tymi dwoma cechami. Dzięki temu zestaw treningowy flexible steel jest przeznaczony dla każdego, bez względu na sposób zaawansowania sportowego. Szczególnie ceniony jest przez osoby, które chcą zachować gibkość i elastyczność bez nadmiernego przerostu mięśni. Nie oznacza to jednak, że ćwiczenia nie wzmacniają tkanki mięśniowej – jest wręcz przeciwnie – przyczyniają się do wzmocnienia ich twardości.

Odzyskaj wspaniałą kondycję

Choć tak jak podkreślają wynalazcy tego systemu, jest on przeznaczony dla wszystkich, to jednak szczególne uznanie zyskuje wśród osób prowadzących leniwy tryb życia. Szkolenie flexible steel pozwala wrócić do dawnej, młodzieńczej sprawności bez katorżniczych treningów. Techniki flexible steel polegają w dużej mierze na praktykowaniu ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie mięśniowe ciała.

Kluczem do sukcesu jest zastosowanie się do dedykowanych porad, tworzących złożony system treningowy. Szkolenie flexible steel jest, najprościej mówiąc, zbiorem najskuteczniejszych ćwiczeń wzmacniająco-rozciągających, połączonych w logiczną całość. Łatwość w stosowaniu cyklu treningowego polega na przystępnym przekazaniu wiedzy specjalistów. Zbiór technik, tworzący flexible steel, jest dostępny dla każdego w internecie.

Szkolenie flexible steel – jakie korzyści spływają na ćwiczącego?

Ogromna uniwersalność systemu umożliwia stosowanie go przez niemalże każdą osobę. Początkujący, którzy nie nabyli zbyt wielu umiejętności sportowych, mogą w mgnieniu oka uelastycznić swoje ciało za pomocą wybranych technik treningowych. Ci, którzy mają już nieco doświadczenia, są w stanie poprawić swoje osiągi dzięki flexible steel – by stać się sportowcami jeszcze silniejszymi i bardziej elastycznymi.

Skalowanie systemu treningowego umożliwia dostosowanie go do indywidualnych predyspozycji ćwiczącego. Nie jest zatem tak, że dana partia ćwiczeń będzie barierą nie do przejścia dla amatorów. Wszystkie etapy są ściśle dopasowane do umiejętności, jakimi charakteryzuje się dana osoba w konkretnym momencie. Szkolenie flexible steel daje także szereg innych, czasami zaskakujących, korzyści:

  • trening wzmacnia wszystkie najważniejsze partie mięśniowe, przyczyniając się do skokowego wzrostu siły;
  • ćwiczenia mają przede wszystkim na celu zwiększenie elastyczności ciała – zarówno u młodych, jak i u seniorów;
  • trening jest dostosowany do predyspozycji ćwiczącego, zatem nie zachodzi ryzyko zniechęcenia się czy nadmiernego przeciążenia;
  • wzrost elastyczności i siły zauważalny jest nie tylko u osób początkujących, ale i u profesjonalnych sportowców;

Dzięki flexible steel Twoje ciało może wrócić do dawnej kondycji. Użytkownicy, którzy skorzystali z systemu treningowego, podkreślają, że ich celem było przede wszystkim rozruszanie swoich stawów i mięśni. Praktyka jednak pokazuje, iż oczekiwania mogą zostać przyćmione przez prawdziwe rezultaty – te zaś bywają spektakularnie duże. Stosując się do systematycznego treningu flexible steel możemy zwiększyć gibkość naszego ciała, co odmłodzi nas o kilka dobrych lat bez stosowania nieprzyjemnych diet.

Tani wyjazd na narty w Alpy – jak to zrobić?

Alpy charakteryzują się górskimi krajobrazami jak z obrazka. Już na pierwszy rzut oka widzisz grubą warstwę białego puchu, rozległy teren i wreszcie piękne słońce. Dodaj do tego najlepiej utrzymane tereny, niemal pewną gwarancję śniegu i długie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Masz już przed sobą widok alpejskiego ośrodka narciarskiego? A może jako fan białego szaleństwa oglądasz widoki włoskich czy francuskich Alp w filmach i zastanawiasz się, ile to kosztuje? Sprawdź poniżej, jak zorganizować tani wyjazd na narty w Alpy.

Skorzystaj z ofert profesjonalistów

Narty last minute cieszą się dużą popularnością. Wyjazd jest możliwy do zorganizowania samemu, warto jednak sprawdzić oferty profesjonalistów. Rozważ zatem tani wyjazd na narty z biurem podróży. Firma Na Stok to ponad 20-letnie doświadczenie i szeroka oferta. W połączeniu z naturalną miłością do gór i nart sprawiają, że wyjazdy są dobrze przemyślane, całość uwzględnia wszystkie potrzeby, a proponowana cena jest atrakcyjna.

Wynika zarówno z naszego doświadczenia i obecności na rynku, jak i korzyści skali – zbiorowe rezerwacje i długa współpraca owocują w dobrze wynegocjowane warunki. Najlepsze i najpopularniejsze ośrodki narciarskie w połączeniu ze sprawdzonymi miejscami noclegowymi, możliwym przejazdem autokarem bądź samolotem oraz opieka profesjonalnych rezydentów składają się na ofertę, obok której nie przejdziesz obojętnie.

Narty last minute we Włoszech

Chcesz zorganizować tani wyjazd na narty? Sprawdź najpierw, jakie miejsca we Włoszech warto rozważyć. 

Na uwagę zasługuje region Valltellina, czyli malownicza dolina w Lombardii. Niedaleko przebiega granica ze Szwajcarią. Znajdziesz tam jeden z najpopularniejszych ośrodków – Livigno. To małe miasteczko z każdej strony otoczone górami, którego specyficzny mikroklimat długo utrzymuje dobre warunki narciarskie. Znajduje się tam 110 km tras, dla zaawansowanych i początkujących narciarzy, w połączeniu z licznymi pubami, dyskotekami i sklepami wolnocłowym. Poza Livigno na terenie Lombardii znajdziesz ośrodki: Bormio, Santa Caterina czy Isolaccia.

Oprócz Livigno warto skusić się na Montecampione, czyli ponad 30 kilometrów tras, w tym aż 4 czarne na czele z Seconding Nord, uważaną za najpiękniejszą trasę narciarską w Lombardii. Poza czarnymi trasami znajdziesz tutaj także propozycje dla całej rodziny. Zarówno początkujący, jak i średniozaawansowani narciarze, znajdą dla siebie odpowiednie trasy, a bogata infrastruktura, restauracje i puby, pozwolą wypocząć po ciężkim dniu na stoku.

Miejsc do uprawiania białego szaleństwa we Włoszech jest ogrom. Jeśli szukasz sprawdzonych miejsc, sprawdź nastok.pl, a nie będziesz zawiedziony.

Austria – narty last minute

Oferty na narty last minute to nie tylko Włochy. Dużą popularnością cieszą się austriackie ośrodki. Warto rozważyć Tyrol – Skijuwel. To aż 109 kilometrów tras, od tych najłagodniejszych po profesjonalne trasy FIS. Poza trasami narciarskimi znajdziesz także trasy biegowe i snowparki. Obecność śniegu można niemal zagwarantować. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca na wyjazdy na narty last minute – polecamy Tyrol.

Drugim miejscem, które warto rozważyć myśląc o zimowym wyjeździe w Alpy jest Stubai. Ponownie jest to 110 kilometrów tras zjazdowych. Świetna infrastruktura, perfekcyjnie przygotowane trasy i ich różnorodność sprawiają, że to wyjątkowe miejsce. Zapewnione tutaj masz najwyższy poziom obsługi i świetne warunki narciarskie – ze względu na położenie, szusować możesz nawet do lipca. Poza trasami narciarskimi znajdziesz snow parki, liczne atrakcje dla dzieci oraz restauracje położone przy samych stokach.

Słowacja narty last minute

Szukając last minute, warto zatrzymać się także chwilę na Słowenii. Na jej granicy i Włoch znajduje się wyjątkowe miejsce – Sella Nevea – Kanin, czyli właściwie dwie przygraniczne stacje połączone siecią wyciągów i tras. Ten międzynarodowy ośrodek to 30 kilometrów tras i naturalny biały puch umożliwiający szusowanie nawet w maju. Lokalizacja ośrodka i widok na Alpy z jednej strony, a Adriatyk z drugiej, zapewniają niesamowite wrażenia.

Niezależnie, czy będzie to Twój pierwszy, czy kolejny wyjazd w Alpy – narty last minute z firmą Na Stok to propozycja warta rozważenia. Doświadczenie i niemal niezliczona ilość propozycji zarówno najlepszych ośrodków narciarskich, jak i miejsc noclegowych, w połączeniu z korzystną, ceną to oferta wakacji, obok której ciężko jest przejść obojętnie.

Słonina ukraińska – prawdziwy przysmak!

Kuchnia ukraińska ma w naszym kraju wielu zagorzałych fanów. Nie bez powodu. Większość serwowanych w niej dań pozbawiona jest zbędnych ulepszaczy i sztucznych barwników. Przekłada się to nie tylko na oryginalny smak, ale też na możliwości dalszego wykorzystania ich w kuchni. Jedną z propozycji kuchni ukraińskiej, którą warto poznać bliżej, jest słonina! Dlaczego warto włączyć ją do swojej diety lub nawet podać gościom podczas rodzinnej imprezy? Powodów jest wiele, a jednym z nich jest zdrowie!

Dlaczego słonina nazywana bywa białą szynka?

Dla osób niebędących nigdy na diecie ketogenicznej spożywanie tłuszczy zwierzęcych wydawać się może co najmniej dziwne. Nie bez powodu. Przez ostatnie lata dążyliśmy do maksymalnego odchudzania naszych posiłków. Mięso wieprzowe skutecznie przegrywało ze znacznie chudszym drobiem czy dziczyzną. Tłuszcz w każdej postaci uważany był za wroga szczupłej sylwetki, ale także zdrowia! Na szczęście czasy te mamy już za sobą. Powoli do łask wraca śmietana, pełnotłuste mleko oraz oczywiście słonina! Koneserzy zaś wiedzą, że najlepsza jest słonina ukraińska. Dlaczego?

Mistrzowie kuchni mają pełną świadomość tego, że przygotowanie dobrej spyrki to nie tylko kwestia dodania odpowiednich przypraw, ale też jakości produktu bazowego. Słonina przeznaczona do wędzenia czy solenia nie bez powodu nazywana bywa białą szynką. Liczy się między innymi płeć zwierzęcia, dieta, a także rasa. Stąd twierdzenie, że produkt końcowy jest równie luksusowy, co dobra polędwiczka z pewnością nie jest przesadzone!

Kiedy i jak można serwować słoninę?

Przysmak ten dość jednoznacznie kojarzy się z imprezami zakrapianymi alkoholem. Nie ukrywajmy, że to bardzo popularny dodatek do wódki oraz samogonu. Nie bez powodu. Słonina ma konsystencję idealną, czyli pozwalającą złagodzić smak nawet nie najlepiej przefiltrowanej księżycówki. Co ważne, jest też sycąca, w związku z czym nie trzeba jej jeść dużo. Stąd też słoninę najczęściej spotkać można na weselach. Niektórzy nawet twierdzą, że jeśli podczas wesela czy podobnej imprezy na chłopskim stole (zwanym czasem stołem wiejskim) nie ma słoniny, to nie był stół prawdziwy!

Słonina to też danie uważane za idealne na zimę. Nie tylko dla sikorek! Spożywanie jej podczas mrozów, czy też w okresach zwiększonego wysiłku, podnosi wydolność organizmu. Z tego powodu kochają ją sportowcy! Posiłek zawierający słoninę spożyty przed treningiem siłowym dodaje energii znacznie lepiej niż cukier czy kawa! Z tego też powodu jajecznica na słoninie to popularne danie osób na diecie ketogenicznej oraz trenujących sporty siłowe. Kiedy ważna jest jakość produktu, słonina ukraińska to najlepszy wybór, jaki może zaoferować sklep mięsny.

Słonina pojawia się nierzadko również jako dodatek do dań typu pierogi czy kartacze. Skwarki, którymi okrasza się takie dania, podnoszą kaloryczność, ale też poprawiają ich smak. Nie mniej popularne jest topienie słoniny, by użyć jej zamiast oleju czy smalcu. Dlaczego? Chodzi nie tylko o wysokość temperatury palenia. Organizm człowieka potrzebuje tłuszczu do prawidłowego funkcjonowania! Bez niego nie jesteśmy w stanie przyswajać wielu cennych witamin i minerałów. Spożywanie dobrej jakości słoniny pozwala dbać o zdrowie bez szkody dla sylwetki!

Gdzie można dziś kupić słoninę ukraińską?

Kupienie, a może raczej zdobycie, dobrej słoniny w Polsce nie jest już trudne. Kiedy szukamy sprawdzonego, wysokiej jakości produktu z pomocą przychodzi sklep z produktami z Ukrainy. Na stronie barszczukrainski.pl kupić możesz oryginalną słoninę ukraińską pakowaną próżniowo. Taka forma pakowania pozwala na bezpieczne przesyłanie produktów spożywczych. W ofercie sklepu znajdziemy też słoninę wędzoną oraz inne mięsiwa sporządzone według tradycyjnych receptur. I nie jest to chwyt marketingowy, czego najlepszym dowodem jest ich skład! Kupując słoninę z Ukrainy, masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości. Kiedy chcesz zaskoczyć gości lub mieć pewność, że kupujesz towar najwyższej jakości postaw na ofertę mistrzów w swoim fachu! Słonina ukraińska na barszczukrainski.pl to najlepszy wybór!

Jak i dlaczego warto się uzależnić od czytania?

Nie bez powodu jedna z pierwszych umiejętności, jakiej człowiek uczy się w życiu, jest czytanie. Umiejętność zrozumienia słowa pisanego oznacza sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Czytanie może służyć celom zawodowym, ale dla większości ludzi jest ono czynnością, jakiej poświęcają swój wolny czas.

Bramy do innych światów

Książki powstawały na przestrzeni tysięcy lat. Do dnia dzisiejszego wydano je w ilości setek milionów. Autorzy pisali książki z różnych dziedzin i gatunków. Stanisław Lem pisał o podróżach na krańce kosmosu, Stephen Hawking o tym, jak ten kosmos powstał, Siostra Anastazja pisała o najlepszym przepisie na sernik, Stephen King o nawiedzonym psie, a Ryszard Kapuściński o etiopskim cesarzu. Każda książka jest więc portalem, za pomocą którego my, czytelnicy, możemy przenieść się w inne światy, poznać innych ludzi, nauczyć się nowych pojęć.

Książki potrafią zamienić jazdę w zatłoczonym tramwaju w zimowy poranek w lot statkiem kosmicznym do galaktyki Andromedy. Dzięki książkom można na chwilę zapomnieć o tym, że żona się obraziła, że dzieci się nie słuchają, że brakuje pieniędzy na wakacje, bo oto przemierzamy z konkwistadorami dziewicze dżungle Ameryki Południowej.

Człowiek oczytany to człowiek, który ma coś do powiedzenia

O ile bardziej jest ciekawa rozmowa z człowiekiem, który w ciągu ostatniego pół roku odwiedził za pomocą książek kilkanaście światów, aniżeli z takim, który w tym samym czasie obejrzał powtórki wszystkich teleturniejów. Dzięki książkom można poznać zdanie wielkich myślicieli na tematy dotyczące ludzkiej egzystencji, ekonomii, historii, przyszłości, a u kogo wyrabiać sobie zdanie, jeśli nie u najtęższych umysłów tego świata? Nabytą z książek wiedzą można zabłysnąć w towarzystwie, można zabłysnąć na randce – wszak każdy chciałby mieć partnera inteligentnego i rozgadanego, ale mówiącego z sensem.

Stajemy się mistrzami krzyżówek

Czytanie książek sprawia, że poszerza się zasób słownictwa, którym dysponujemy. Możemy precyzyjniej się wyrażać, dokładniej określać swoje stany emocjonalne, bardziej konkretnie opisywać innych ludzi i to, co do nich czujemy. Bez problemu będziemy podchodzić do zadań wymagających kreatywności i polegających na używaniu wyobraźni. Wreszcie, żadne hasło w krzyżówce nie będzie nam sprawiało trudności.

Czytanie to styl życia

Naukowcy tego nie udowodnili, ale przebywanie w otoczeniu książek działa na umysł uspokajająco. Któż z nas nie chciałby się przenieść do miękkiego, głębokiego fotela, który ustawiony jest pośrodku pokoju wypełnionego tysiącami książek i spędzić wśród tomów wieczór, dwa, całą zimę? Bibliofil traktuje domową biblioteczkę niemal jak osobiste sanktuarium, gdzie każda książka ma swoje uzasadnione miejsce. Każda książka zajmuje też specjalne miejsce w sercu bibliofila i pożycza on innym osobom egzemplarze ze swojej kolekcji bardzo niechętnie.

Gromadzenie swojej kolekcji książek nie musi być wcale kosztowne. Półki w antykwariatach uginają się pod ciężarem książek sprzedawanych za kilka złotych.

Co najchętniej czytają Polacy?

Chociaż statystyki mówią, że nie jesteśmy najbardziej rozczytanym narodem w Europie, to co jakiś czas zdarza nam się sięgnąć po książkę. A co najchętniej czytamy?

Króluje kryminał

Gatunek prozy, jakim jest kryminał, to literatura najbardziej popularna w naszym kraju. Polacy lubią poczuć dreszczyk emocji i poczytać o detektywach rozwiązujących zagadkowe sprawy kryminalne. Do autorów, po jakich najczęściej sięgamy w księgarniach, należy Stephen King – amerykański pisarz, nieformalnie ogłoszony „królem grozy”. W 2017 roku z książkami Kinga miało styczność 60% przebadanych przez Bibliotekę Narodową. Jego najbardziej poczytne w Polsce książki to „Joyland” – wydana w 2013 roku powieść o zbrodni w wesołym miasteczku, „Lśnienie” – historia o dozorcy hotelu, który jest świadkiem paranormalnych zjawisk, „Zielona mila” – wzruszająca opowieść o niesłusznie skazanym na śmierć czarnoskórym więźniu.

Na fali popularności kryminału skorzystali także polscy autorzy, a konkretnie Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz. Nieoficjalni król i królowa polskiego kryminału mają w branży wydawniczej status supergwiazd, a na spotkaniach autorskich z ich udziałem pojawiają się długie kolejki po autografy, w których to kolejkach stoi się całymi godzinami.

Klasyki w modzie, ale z obowiązku

Zaraz po Kingu wysoko w rankingu są autorzy pokroju Henryka Sienkiewicza czy Adama Mickiewicza. Nie oznacza to jednak, że Polacy przepadają za ich prozą, ale dlatego, że dzieła wymienionych wyżej autorów są obowiązkowymi lekturami w szkole. Z przymusu czy z wolnej woli – coś od Sienkiewicza chociaż raz w życiu trzeba przeczytać.

Autorzy, po których zawsze sięgamy

Badania Biblioteki Narodowej wskazują, że wśród Polaków od lat jest popularny Andrzej Sapkowski, znany z kultowej sagi o Wiedźminie czy równie wybitnej Trylogii Husyckiej. Często czytana jest także pisarka E.L. James, której książki o młodym i seksownym biznesmenie Grey’u sięgają rekordowych nakładów. Co ciekawe, nadal chętnie czytamy powieści ze świata Harry’ego Pottera autorstwa J.K. Rowling.

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén