Bergara to marka, która wśród myśliwych cieszy się ogromną popularnością. Ten hiszpański producent zajmuje się produkcją karabinów myśliwskich i sportowych, występujących w wielu kalibrach. Powstają w wysoce zautomatyzowanej fabryce, dzięki czemu mogą się pochwalić wysoką jakością, a także niezawodną celnością.

Bergara – producent broni o niegasnącej popularności

Marka Bergara może się pochwalić długą, bo około 20-letnią obecnością na rynku, jednak wywodzi się z miasta, w którym tradycja wyrabiania broni trwa od rewolucji przemysłowej. Wyroby producenta, takie jak sztucer, wyróżniają się charakterystycznymi cechami ze względu na własne, wypracowane know-how. Strzelcy i myśliwi cenią sobie przede wszystkim doskonale wykonane lufy, ale również to, że funkcjonalność broni można uzupełnić o wiele dostępnych akcesoriów.

Najnowocześniejsza maszyneria, zaawansowane techniki wyrabiania broni przy jednoczesnej dbałości o doskonały design zapewniły producentowi popularność i rozpoznawalność na całym świecie.

Niezwykły sztucer Bergara

Wszystkie bronie produkowane przez tego producenta, w tym sztucer Bergara, opierają się na niezawodnym mechanizmie. Do ich wykonania stosuje się wytrzymałe materiały najwyższej możliwej jakości, które podlegają profesjonalnej obróbce. W efekcie otrzymujemy bardzo dobrze wyważoną broń, która świetnie leży w dłoni, umożliwiając szybkie oddawanie celnych strzałów. Bergara to marka, która zdecydowanie nie ma sobie równych w swojej półce cenowej, prześcigając konkurentów pod wieloma względami.

Warto się bliżej przyjrzeć, chociażby sztucerowi Bergara B14 Sporter 18” 308Win. Został on wyposażony w cenioną na całym świecie, popisową lufę producenta, która współpracuje z niezawodnym, czterotaktowym mechanizmem zamkowym. Została wykonana z wysokiej jakości stali chromowo-molibdenowej, która zapewnia sztucerowi świetną wytrzymałość, twardość oraz wieloletnią żywotność. Ten sztucer Bergara, jak wiele innych, dostępny jest w wydaniu 22-calowym, a także 24-calowym. Gwarantuje on doskonałą celność na dystansie wynoszącym 100 metrów. Pod względem konstrukcji został oparty o niezwykle ceniony i szeroko rozpoznawalny system Remington m700. Magazynek mieści optymalną ilość 3 naboi. Sztucer jest świetnie wyważony – 457 milimetrów długości dobrze współgra z masą na poziomie 3,4 kilograma. Optymalną wartością może się również pochwalić siła oporu spustu wynosząca między 1,4 a 2 kilogramami.

Jak powstaje kultowa lufa sztucera Bergara?

Solidny pręt stalowy, z którego powstaje lufa sztucera, jest precyzyjnie umieszczany w odpowiedniej pozycji, aby zapewnić równe wywiercenie otworu. Odpowiada za to specjalistyczne wiertło 4-ostrzowe, którego precyzja i niezawodność gwarantują później doskonałą celność. Następnie lufa podlega obróbce ściernej, aby prezentowała się nienagannie, a także, by pozbawić ją śladów działania narzędzi, które mogłyby wpłynąć na jakość użytkowania. Do tego celu wykorzystuje się końcówki z diamentowym wykończeniem, które gwarantują efekt mogący konkurować ze znacznie droższą bronią. W dalszej kolejności powstaje gwint lufy, odpowiedni dla danego kalibru sztucera. Zastosowane technologie umożliwiają ograniczenie odchylenia od normy do 0,0002. W końcu lufa sztucera Bergara podlega hartowaniu w wysokiej temperaturze.

Gdzie najlepiej jest kupić sztucer marki Bergara?

Jeżeli chcemy kupić jakąkolwiek broń, warto udać się do zaufanego, sprawdzonego sklepu myśliwskiego. Taki salon powinien być prowadzony przez osoby, które posiadają obszerną wiedzę w tej dziedzinie i potrafią udzielić fachowej porady. W przypadku profesjonalnego sklepu nie musimy się martwić o jakość kupowanego sprzętu, a nawet możemy liczyć na wsparcie po zakupie w postaci serwisu. Tak właśnie jest w przypadku sklepu https://armaj.com.pl/, którego siedziba mieści się w Kielcach. To tam po okazaniu odpowiednich dokumentów możemy zakupić profesjonalną, oryginalną broń w atrakcyjnej cenie. W razie potrzeby pożądany sprzęt zostaje specjalnie sprowadzony dla klienta.