Pianka PUR to bardzo popularny materiał izolacyjny, który używany jest głównie do dociepleń budynków od zewnątrz. Szybka aplikacja, dokładne pokrycie i doskonała izolacja to tylko nieliczne zalety tego materiału. Pianka poliuretanowa jest bardzo trwała i ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, co czyni ją znakomitym materiałem ociepleniowym. Jak wygląda ocieplanie pianką w Mielcu i jakie są korzyści z tego rozwiązania?

Profesjonalne ocieplenie pianką — Mielec

Pianka poliuretanowa, inaczej zwana pianką PUR to dość nowatorski materiał, który szybko zdobył niemałą popularność. Praca z pianką nie jest trudna, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt oraz duże doświadczenie. Nakłada się ją natryskowo, dlatego to dość czysta praca. Miękka pianka dociera do każdego zakamarka, dlatego to obecnie jeden z najczęściej wybieranych materiałów do dociepleń skosów i poddaszy.

Pianka nie jest wrażliwa na zasiedlenie przez szkodniki, dlatego z powodzeniem można stosować ją również we wnętrzach. Jest materiałem o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych, ponieważ ma niski współczynnik przenikania ciepła, co jest najważniejszym parametrem izolacji. Już niewielka warstwa pianki stanowi świetną izolację domu, dlatego warto rozważyć ocieplenie pianką. Mielec jest miejscem, gdzie wiele osób zdecydowało się poprawić izolację swojego domu za pomocą piany PUR. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość nakładania pianki na skosy. Materiał ma idealną konsystencję, dzięki temu dociera praktycznie do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Zastosowana pianka poprawia warunki termiczne pomieszczeń, również latem — zapobiega przegrzewaniu się wnętrz.

Najważniejsze zalety ocieplenia pianką PUR

Pianka jest materiałem dedykowanym do ociepleń wnętrz budynków, ponieważ ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, a przy tym jest wyrobem, który nie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniach. Co to oznacza? Piana PUR nie wywołuje alergii, nie pyli i świetnie przylega do każdego zakamarka. Dzięki temu jest bezpiecznym materiałem dla domowników oraz dla zwierząt i ogranicza ryzyko powstawania mostków termicznych. Te cechy sprawiają, że wielu inwestorów stawia na ocieplenie pianką. Mielec jest tego najlepszym przykładem.

Piana poliuretanowa daje możliwość dobrania potrzebnej grubości do izolacji. Nie trzeba jej docinać na wymiar, dlatego ogranicza ilość zanieczyszczeń powstałych po pracach remontowych. Pianka nie tylko chroni przed chłodem, ale również zwiększa komfort w pomieszczeniach podczas lata. Co jest szczególnie zauważalne na poddaszach. Pianka nie chłonie wilgoci, dlatego jest materiałem bardzo trwałym, nie ulega uszkodzeniom pod wpływem pary wodnej.

Pianka nie jest atakowana przez szkodniki, nie rozwijają się na niej grzyby, dlatego nie dochodzi do jej pleśnienia. To materiał samo gasnący, dlatego może być stosowany w różnych pomieszczeniach. Ocieplenie poddasza lub ścian za pomocą pianki poliuretanowej przebiega sprawnie i szybko. Materiał jednak powinien zostać zabezpieczony przed działaniem promieniowania słonecznego, ponieważ światło UV uszkadza piankę.