O tym, że dzieci rosną w ekspresowym tempie, wiemy nie od dziś. Kupno ubranek to nie lada wyzwanie, a szeroki wybór w sklepach może nieco zakręcić w głowie. Moda szybko się zmienia, a Twoje pociechy zaczynają kreować swój własny styl. Jak dobrać odpowiedni fason i rozmiar, żeby dziecko czuło się komfortowo i zarazem ładnie? Jaki rodzaj tkanin wybierać, aby po pierwszym praniu ubrania nie nadawały się do kosza? W co inwestować, żeby mieć pewność, że ubrania Twoich dzieci będą wytrzymałe i nie stracą kolorów? Zanim sięgniesz po portfel, zapoznaj się z poniższymi radami.

Szał zakupowy – czyli ”te ubranka są śliczne”


Często łapiesz się na tym, że zamiast zastanowić się nad trwałością ubrań, kupujesz je oczami. Piękne kolory, wzory i milutki dotyk tkanin wprawia Cię w zachwyt, a Twoje matczyne serce mówi – muszę to mieć! Niestety często sam wygląd nie wystarczy, a kupione przez Ciebie 'perełki’ okazują się jednorazową przygodą. Szybko pojawiają się zmechacenia, rękawki stają się ponaciągane, a materiał traci swój pierwotny kolor. Producenci wiedzą jak zachęcić potencjalnych klientów. Pewnie zdarzyło Ci się, że kupiłaś coś dla swoich dzieci, co przeleżało w szafie, czekając na 'ten’ moment, a tak naprawdę moment nigdy nie nadszedł. Warto więc zaplanować zakupy ubranek przed wejściem do sklepu, aby tym razem nie inwestować w niepotrzebne rzeczy, które później będą zapychać komody naszych dzieci.

Kupno ubranek – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy skupić się na danej porze roku. Dzieci rosną tak szybko, że nie warto kupować rzeczy na zaś, bo mogą okazać się za małe. Jeżeli jest środek zimy, to nie inwestuj w letnie podkoszulki, czy krótkie spodenki.

Pamiętaj też o tym, aby przejrzeć szafę swoich brzdąców, zanim pójdziesz na zakupy. Może się okazać, że znajdziesz w niej skarby, które leżą nieużywane od dawna.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ich budowę ciała – rozmiar dopasuj do aktualnego wzrostu dziecka lub lekko na wyrost. Jeżeli nie jesteś pewna rozmiaru, poproś o pomoc w sklepie, lub skorzystaj z przymierzalni.

Należy pamiętać o tym, aby odzież była bezpieczna – nie posiadała ostrych zamków, niepotrzebnych sznurków, a w przypadku niemowląt – małych elementów, które przez przypadek mogą połknąć.

Wygoda i komfort to bardzo ważna cecha. Ubranka dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne, nie powinny krępować ruchów i ograniczać w chodzeniu.

Materiał na ubrania dla dzieci – zwróć uwagę na odpowiednią wentylację. Oddychające tkaniny dadzą poczucie komfortu dla delikatnej skóry Twoich maluchów. W tym przypadku jednym z bezpieczniejszych materiałów jest bawełna czy też wiskoza. Unikaj odzieży ze sztucznych tworzyw, mogą one powodować uczulenia i uszkodzenia naskórka. Tkanina, którą wybierzesz, powinna być miękka i elastyczna, tak aby Twoje pociechy miały pełną swobodę podczas długiej zabawy.

Ubranka lepszych marek zwykle są trwalsze i mają lepszy jakościowo materiał. Są staranniej wykonane i nie ulegają uszkodzeniom po kilku praniach. Dlatego tak ważne jest, abyś wybierała sprawdzonych producentów.

Cena – nie warto przepłacać, bo wiadome jest, że dzieci rosną szybko, a ich gust zmienia się każdego dnia.

Modne ubranka dla dzieci


O ile w przypadku niemowląt możesz kierować się własnym gustem, o tyle w przypadku starszaków już nie zawsze. Większość dzieci już po trzecim roku życia dobrze wie, jak chce wyglądać i co tym razem ubierze do szkoły czy na plac zabaw. Nie neguj ich pomysłów. Pomóż dzieciom znaleźć odpowiedni styl, który przypadnie im do gustu. Kontakt z rówieśnikami sprawia, że chęć posiadania czegoś innego staje się większa. Chcą upodobnić się do swoich przyjaciół, a czasem wyglądać tak samo. Na rynku jest wiele ubrań zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Ważne jest, abyś pokazywała im sklepy, w których stawia się na tkaniny naturalne. Zwróć uwagę na odzież, jaka podoba się Twoim dzieciom i zaproponuj coś od siebie.

Wybór ubrań dla dzieci to ogromne wyzwanie. Ważne jest, abyś zwracała uwagę na kilka ważnych kwestii. Odzież to ważna część dorastania Twoich dzieci. Tu kreuje się charakter, styl i gust, który być może zostanie z Twoją pociechą na lata!