W ofertach sklepów z gadżetami erotycznymi coraz częściej pojawiają się masażery prostaty. Jeśli z jakiegoś powodu zaintrygowały Cię te urządzenia, a nie masz pojęcia, czym tak właściwie są i na czym polega ich działanie, to świetnie trafiłeś. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz o nich wiedzieć, dowiesz się także jak bezpiecznie ich używać.

Zalety stosowania masażerów

Masażer prostaty, pierwotnie stosowany w zabiegach leczniczych, mogą być źródłem ogromnej przyjemności seksualnej. Regularne przeprowadzanie masażu zwiększa przepływ krwi i znacząco zmniejsza napięcie mięśni krocza, pomaga to nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale z czasem zwiększa też przyjemność z klasycznego stosunku. Pomimo wielu mitów, które narosły wokół seksu analnego, stymulacja prostaty nie jest w żaden sposób związana z orientacją seksualną. Największą barierą przed spróbowaniem tego rodzaju zabawy jest właśnie to przekonanie i niesłuszny strach przed zostaniem uznanym za homoseksualistę. Z pewnością dla każdego mężczyzny jest to z początku bardzo krępujący temat, jeśli znajdziesz w sobie jednak wystarczająco odwagi, by zdobyć się na pokonanie swoich wewnętrznych barier, to czeka Cię niemała przygoda.

Gruczoł krokowy, czyli właśnie prostata, jest często potocznie nazywany „męskim punktem G”. Wszystko za sprawą połączeń nerwowych, które biegną od penisa. Największe skupisko tych połączeń znajduje się właśnie pod prostatą, a co za tym idzie, odpowiednia stymulacja znacząco podkręca doznania seksualne i pozwala osiągać przyjemność na poziomie, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Według producentów tego rodzaju gadżetów erotycznych, odczucia płynące z odpowiedniej stymulacja prostaty są najbliższym, co może osiągnąć mężczyzna w porównaniu z kobiecym doznaniami. W pewnym sensie więc masaż ten pozwoli Ci także lepiej zrozumieć potrzeby Twojej partnerki.

Jak działa masażer prostaty?

Masażery przypominają wyglądem niektóre kobiece wibratory. Zasadniczą różnicą jest jednak odpowiedni kształt, przypominający nieco zagięty palec, został zaprojektowany tak, by przystosować się do anatomicznego kształtu męskiego odbytu. Przy klasycznym masażu prostaty problem stanowi często samo zlokalizowanie gruczołu krokowego. Znajduje się on bowiem około 3-4 centymetrów w głąb odbytu, ma rozmiar orzecha włoskiego, a w dotyku przypomina twardawą chrząstkę.

Odpowiednio wyprofilowana zabawka idealnie trafia w gruczoł, przez co jego stymulacja jest znacznie prostsza i bardziej intuicyjna. Sam przebieg masażu często wspomagany jest poprzez wibracje lub ruchy frykcyjne, w zależności od konkretnego modelu. Dzięki wszystkim tym cechom swoje pierwsze spotkanie ze stymulacją prostaty możesz odbyć samodzielnie, bez pomocy partnerki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wzbogacić nim Wasze życie seksualne.

Poradnik dla początkujących

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak używać masażera prostaty. Oczywiście, możemy wskazać podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, sam przebieg masażu jest jednak kwestią wysoce indywidualną. Każdy mężczyzna jest inny, dlatego zawsze warto słuchać swojego ciała i nie robić niczego na siłę.

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z penetracją analną, musisz zacząć od odpowiedniego przygotowania. W celu zadbania o swój komfort i higienę warto wykonać delikatną lewatywę przy użyciu specjalnej gruszki do lewatywy oraz wydepilować miejsca intymne. Zaopatrz się także koniecznie w lubrykant analny. Najważniejszym czynnikiem w całym procesie jest Twoje nastawienie. Upewnij się, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał przez co najmniej najbliższe dwie godziny.

Masaż prostaty wymaga czasu i cierpliwości, uczysz się w końcu czegoś nowego. Pośpiech może skutecznie zniszczyć Twoje doznania. Pamiętaj także, by odpowiednio się rozluźnić, pomoże w tym na przykład gorąca kąpiel. Penetrację zawsze rozpoczynaj od nałożenia odpowiedniej ilości lubrykantu. Z czasem, gdy przyzwyczaisz się już do swojego masażera prostaty, zaczniesz odczuwać specyficzną przyjemność. Po raz kolejny jednak: nie śpiesz się i słuchaj swojego ciała. Jeśli model, który zakupiłeś, jest wyposażony w wibracje, to zacznij od tych najsłabszych i stopniowo zwiększaj natężenie. Nie bój się także eksperymentować z pozycjami i sposobem stymulacji, z czasem znajdziesz te, które działają na Ciebie najlepiej.