Kategoria: Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Często, wybierając się do innego miasta samolotem czy pociągiem, nie chcemy rezygnować z wygody, jaką oferuje własny samochód. W takich wypadkach z pomocą przychodzą nam wypożyczalnie aut. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę, z którą będziesz współpracować.

 

Wypożyczalnia samochodów – porady dla klientów

 

Warto dowiedzieć się wcześniej, gdzie rozpocznie się Twoja przygoda z wypożyczanym samochodem. Niektóre wypożyczalnie oczekują, że to przyszły kierowca dostanie się do biura danej firmy, by odebrać wypożyczony samochód. Zdecydowanie ujmuje to wygodzie. Warto więc rozejrzeć się za wypożyczalnią, która podstawi auto w wyznaczone miejsce, na przykład na lotnisko.

 

Godziny odbioru i zdania auta

 

Miejsce odbioru samochodu ma też pewien związek z godzinami, w jakich będzie on dla Ciebie dostępny. Upewnij się, że samochód będzie na Ciebie czekał o takiej godzinie, o jakiej przybędziesz na planowane miejsce. Niektóre wypożyczalnie mogą działać tylko w określonych godzinach, co będzie oznaczało konieczność zamówienia taksówki lub poruszania się komunikacją miejską, a to nie powinno mieć miejsca w momencie, gdy decydujesz się na wypożyczenie samochodu.

Podobnie ważne są daty i godziny odstawienia auta. Sprawdź, czy firma dostosuje się do Ciebie i Twoich planów, czy może musisz specjalnie je zmieniać, by „wstrzelić się” w czas działania wypożyczalni. Zapytaj przy okazji o infolinię. Jeśli działa ona tylko w określonych godzinach w ciągu dnia, to na nic Ci się nie przyda w momencie, gdy samochód ulegnie usterce w środku nocy.

 

Rezerwacja online i formalności

 

Jeśli chodzi o formę rezerwacji, to każdy ma swoje preferencje. Sprawdź, czy dana firma daje możliwość zarezerwowania samochodu w sposób, jaki Ci odpowiada, na przykład telefonicznie lub online.

To samo dotyczy formalności. Wypożyczalnia będzie od Ciebie wymagała okazania dowodu osobistego i prawa jazdy – to są sprawy oczywiste. Jednak niektóre firmy wymagają również podania danych karty kredytowej. Musisz wiedzieć, że nie jest to warunek konieczny. Jeśli nie podoba Ci się wizja udostępniania tego typu danych, z łatwością znajdziesz wypożyczalnię, w której zapłacisz gotówką. Jeżeli zależy Ci na ograniczeniu formalności do minimum, skorzystaj z usług firmy Car For You – to wypożyczalnia samochodów Bydgoszcz, gdzie do wynajęcia auta potrzebujesz jedynie dowodu osobistego i prawa jazdy.

 

Wynajem długoterminowy

 

Jeśli zamierzasz wypożyczyć samochód na dłużej lub prowadzisz firmę, być może zainteresuje Cię wynajem długoterminowy. Jest on ciekawą alternatywą dla leasingu, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie. W takim wypadku dopytaj o takie szczegóły jak:

  • serwis pojazdu,
  • wymiana opon,
  • ubezpieczenie auta.

Wszystkim powyższym powinna zajmować się wypożyczalnia, a nie Ty, co jest dodatkowym argumentem na korzyść wypożyczenia samochodu, zamiast brania go w leasing. Pamiętaj też, że stali klienci często mogą liczyć na lepsze warunki. Jeśli zamierzasz wypożyczać samochód regularnie, być może uda Ci się wynegocjować usługę bez kaucji lub po prostu tańszą.

 

Usługi dodatkowe

 

Na pewno warto zwrócić uwagę, czy wypożyczalnia dba o szczegóły i indywidualne potrzeby klienta. Należą do nich takie prozaiczne rzeczy jak to, czy samochód jest zatankowany i czy posiada nawigację. To proste sprawy, które jednak mają niebagatelny wpływ na komfort podróżowania.

To samo dotyczy podróżowania z dzieckiem. Sam samochód nie wystarczy, musi zostać jeszcze odpowiednio wyposażony. Sprawdź więc, czy wypożyczalnia na Twoje życzenie zamontuje w samochodzie fotelik. Pamiętaj, że powinien on być atestowany i odpowiedni dla danego modelu auta.

 

Drobne uszkodzenia

 

Niektóre wypożyczalnie pociągną Cię do odpowiedzialności finansowej nawet za drobne rysy czy zabrudzenia, które łatwo usunąć. Dla własnego spokoju i komfortu najlepiej więc będzie, jeśli sprawdzisz jaka jest polityka firmy, z której wypożyczasz samochód. To oczywiste, że za większe uszkodzenia wszędzie będzie trzeba zapłacić, ale nie musisz godzić się na dodatkowe opłaty za każdą znalezioną na siedzeniu plamkę. Wiele z nich powstaje przecież w trakcie zwykłego użytkowania i bez problemu można je usunąć w trakcie standardowego mycia, któremu i tak auto jest poddawane między wypożyczeniami.

Jaki pistolet lakierniczy wybrać?

Pistolet lakierniczy to urządzenie najczęściej wykorzystywane w zakładach lakierniczych, ale nie tylko. Często używany jest także w celach prywatnych, np. w przydomowych warsztatach. Popularność tego narzędzia wynika przede wszystkim z tego, iż pozwala ono na szybkie i efektywne pomalowanie różnego rodzaju powierzchni. Co ważne, zastosowanie pistoletu lakierniczego umożliwia zachowanie równej powłoki. Nie bez znaczenia będzie także to, że urządzenie prosto się obsługuje. Wybór pistoletów lakierniczych jest bardzo szeroki. Ważne zatem, aby wiedzieć, czym kierować się przy zakupie konkretnego modelu. Tym bardziej że pistolet zawsze dostosowany powinien być do konkretnych czynności.

Zasada działania pistoletu lakierniczego

Jak wspomniano, pistolety lakiernicze to urządzenia dość proste w obsłudze. Działanie tego sprzętu polega na rozpyleniu powłoki pod wpływem niewielkiego ciśnienia. Lakier ma formę bardzo drobnych kropel. Pistolet lakierniczy cechuje się dość specyficzną konstrukcją. Umożliwia ona bardzo równomierne osadzanie się lakieru na malowanej powierzchni. Dlatego też tak często korzysta się właśnie z tego urządzenia.

Jaki wybrać pistolet lakierniczy?

Na rynku dostępne są różne pistolety lakiernicze. Przy wyborze konkretnego modelu pamiętać trzeba, że zawsze musi być dopasowany do konkretnych zadań. Pod tym kątem urządzenia podzielić można na dwa rodzaje. Mowa tu o pistoletach typu HVLP oraz pistoletach typu HP. Ten pierwszy jest  modelem niskociśnieniowym. Posiada dyszę, w której znajduje się duża ilość otworów. Dzięki temu podczas użytkowania ciśnienie efektywnie spada przy jednoczesnym wzroście ilości natryskiwanego lakieru. Pistolet typu HP to z kolei model wysokociśnieniowy. W tym przypadku dysza posiada jeden mały otwór, przez który niewielka ilość lakieru wytryskiwana jest pod wpływem wysokiego ciśnienia.

Niezależnie od wyboru konkretnego modelu pistoletu, ważne jest, aby było to urządzenie wysokiej jakości. Cechuje się trwałością i wytrzymałością. Takie produkty posiada w swojej ofercie m.in. sklep ekemichal.pl. Wybierając pistolet lakierniczy, pamiętać trzeba, aby był dopasowany do zbiornika. Większy pojemnik zastosowany powinien być do modelu HVLP. Z kolei mniejszy zbiornik pasować będzie do HP. Warto wiedzieć, że na rynku dostępny jest także pistolet lakierniczy elektryczny. Korzysta się z niego zdecydowanie łatwiej w porównaniu z wariantami HVLP i HP. Jego wydajność nie jest jednak tak duża. Jeśli ktoś zastanawia się, jaki pistolet lakierniczy dla amatora byłby najlepszym rozwiązaniem, to polecić można właśnie typ elektryczny.

Rodzaj zbiornika w pistolecie lakierniczym

Jak już wspomniano, w pistoletach lakierniczych stosowane mogą być dwa rodzaje pojemników – zbiornik dolny oraz zbiornik góry. Większą pojemność posiada pierwszy wariant. Stosuje się go do malowania większych powierzchni. W związku z tym, że duży pojemnik znajduje się na dole pistoletu, to jego użytkowanie jest wygodne. Odwrotnie będzie w przypadku zbiornika górnego. Ten posiada znacznie mniejszą pojemność. Dlatego też pistolet z takim wkładem stosuje się do malowania małych powierzchni. Efektywnie można nim malować nawet najmniejsze detale. W związku z tym często określa się go jako profesjonalny pistolet lakierniczy.

Dysza do pistoletu lakierniczego

Niezależnie od tego, czy posiada się duży czy mały pistolet lakierniczy, to bardzo ważnym elementem jest dysza. Ważne, aby była właściwie dopasowana do powierzchni, która ma być malowana oraz do materiału. Zanim zatem rozpocznie się proces oprysku, koniecznie należy zapoznać się z charakterystyką powierzchni. Nawet jeśli posiada się naprawdę dobry pistolet lakierniczy, ale nie dopasuje się odpowiednio dyszy, to efekty malowania mogą nie być zadowalające.

Jak sprawdzić auto sprowadzone z Holandii?

Po drogach w naszym kraju poruszają się miliony samochodów. Są to zarówno samochody bardzo młode, jak i wiekowe. Warto podkreślić, że średni wiek samochodów osobowych w Polsce to 15 lat. Świadczy to więc o tym, że większość z nas kupuje samochody używane. Nie każdego stać bowiem na auta nowe, pochodzące z salonu. Są one zdecydowanie droższe od tych z rynku wtórnego. Skąd jednak pochodzą samochody używane? Są to z jednej strony auta krajowe, czyli zakupione w polskim salonie, jak i samochody sprowadzone zza granicy. Polscy handlarze bardzo chętnie sprowadzają auta osobowe z krajów zachodniej Europy, ponieważ po małych naprawach ich wartość jest zdecydowanie wyższa i można na nich zarobić. Śledząc niemieckie i holenderskie portale aukcyjne, można znaleźć bardzo ciekawe oferty. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy spróbować zakupić taki samochód we własnym zakresie. Jak jednak sprawdzić samochód z Holandii, aby nie kupić kota w worku?

Gdzie szukać ogłoszeń?

Najlepszym miejscem, w którym znajdziemy bardzo ciekawe oferty samochodów osobowych z Holandii, są tamtejsze portale aukcyjne i ogłoszeniowe. Możemy tam znaleźć ogłoszenia zarówno od osób prywatnych, jak i od komisów samochodowych. Jeżeli będziemy szukali takich ogłoszeń samodzielnie, należy bardzo uważać. Podobnie jak w naszym kraju, również w Holandii możemy znaleźć nieuczciwych sprzedawców, którzy za wszelką cenę będą chcieli sprzedać nam samochód posiadający liczne ukryte wady. Są to zazwyczaj samochody powypadkowe, które w krajach zachodnich nie przeszłyby okresowego przeglądu technicznego.

Jak zweryfikować stan techniczny auta z Holandii?

Jeżeli znamy się na technice i motoryzacji, wówczas sprawdzenie samochodu z Holandii nie będzie stanowiło dla nas problemu. Będziemy się jednak musieli wyposażyć w miernik grubości powłoki lakierniczej, który pozwoli sprawdzić, czy samochód, który nas interesuje nie miał w przeszłości kolizji i wypadków. Dla osób znających się na samochodach, proste będzie również sprawdzenie stanu technicznego auta oraz jego podzespołów. Gorzej sprawa wygląda w przypadku osób, które nie mają doświadczenia motoryzacyjnego. Wówczas zakup samochodu z Holandii może się okazać znacznie utrudniony. Jest jednak wyjście z tej sytuacji, które pozwoli na zakup pewnego i sprawdzonego samochodu z zachodu.
Warto w tym miejscu wspomnieć bowiem o nowości, którą proponuje nam znana od kilku lat w Polsce firma Autotesto.pl. Jeszcze do niedawna jej pracownicy zajmowali się głównie weryfikacją stanu samochodów znajdujących się w naszym kraju. Firma jakiś czas temu rozszerzyła jednak swoją ofertę o kraje Europy Zachodniej i Skandynawii. Dzięki temu możemy skorzystać z profesjonalistów, którzy nie tylko znajdą najlepiej rokujące ogłoszenia, ale również umówią się na oględziny i dokładnie sprawdzą stan techniczny interesujących nas aut. Autotesto.pl bardzo dokładnie zbada również przeszłość samochodu, zweryfikuje dokumenty, sprawdzi historię serwisową i poprawność przebiegu. Po wykonaniu wszystkich tych zabiegów otrzymamy opinię firmy na temat oglądanego auta. Taka rekomendacja jest bardzo wiarygodna i sprawia, że nie kupujemy kota w worku. Kupić samochód jest bowiem bardzo łatwo. Problemy zaczynają się jednak, kiedy wraz z użytkowaniem pojawiają się kolejne usterki, które bardzo często są dość kosztowne w naprawie.

Czy opłaca się sprowadzać samochody z Holandii?

Jest to trudne pytanie, ponieważ znajdziemy zarówno zwolenników samochodów importowanych z zachodu, jak i przeciwników. Biorąc jednak pod uwagę kwestie finansowe, takie auta w wielu przypadkach wydają się korzystniejsze cenowo niż ich polskie odpowiedniki. Utarło się również stwierdzenie, że samochody z Holandii nie są tak wybite. Chodzi tutaj przede wszystkim o stan zawieszenia i układu kierowniczego. Drogi, którymi na co dzień poruszają się Holendrzy są bowiem w zdecydowanie lepszym stanie, niż drogi w naszym kraju. Plusem samochodów z Holandii jest również fakt, iż mieszkańcy tego kraju skrupulatnie pilnują akcji serwisowych nowych aut. W związku z tym, są to zazwyczaj egzemplarze bardzo dobrze utrzymane.

Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Krakowie

Usługi polegające na wypożyczeniu samochodu, pozwalają na niezwykle wygodne, a jednocześnie szybkie przemieszczanie się po mieście. Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Krakowie pozwala poczuć się wyjątkowo za kierownicą niezwykle ekskluzywnego i drogiego auta, na którego posiadanie nie każdego stać. Przykładem firmy, która świadczy usługi w zakresie wypożyczania samochodów z najwyższej półki, jest „Spectrumcars”. Warto jednocześnie podkreślić, że z ich usługi można skorzystać nie tylko na terenie Krakowa, ale również na terenie innych, dużych miast w Polsce.

Zalety wypożyczalni samochodów

Usługa, jaką jest wynajem samochodów luksusowych – Kraków, pozwala na poruszanie się niezwykle ekskluzywnym i drogim autem, jednocześnie nie nabywając go na własność. Warto pamiętać, że usługa może być świadczona zarówno przez krótki, jak i przez długi czas. Co jednocześnie stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że firma „Spectrumcars”, dbając o maksymalne zadowolenie klientów ze świadczonych usług, dba o idealny stan techniczny oraz wizualny oferowanej floty, a także o świetny kontakt z klientem. Skutkuje to maksymalnym zadowoleniem klientów, którzy zdecydowali się na wynajem samochodu. Pracownicy wypożyczalni mają niezwykle szeroką wiedzę, która pomaga im dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb klientów oraz odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.
Pełną ofertę firmy „Spectrumcars” znajdziesz na stronie Spectrumcars.pl. Dzięki wypożyczeniu samochodu możesz przede wszystkim oszczędzić czas. Nie musisz go bowiem tracić na dojazd na firmowy parking firmy. Pracownicy firmy przyprowadzą wybrany, luksusowy samochód pod wskazany adres. To także idealna alternatywa dla taksówek, kiedy potrzebujesz wrócić do domu z dworca, czy pojechać na lotnisko. Ponadto, firma zajmuje się wszelką, potrzebną dokumentacją oraz nie pobiera żadnej zaliczki.

Samochody z najwyższej półki

Wypożyczalnia samochodów luksusowych Kraków posiada w swojej ofercie jedynie ekskluzywne samochody z tak zwanej najwyższej półki. Jest to idealna propozycja zarówno dla osób, które potrzebują samochodu do jazdy, jak i dla tych, dla których niezwykle istotny jest wygląd oraz prezencja pojazdu. Rozwiązanie to pozwala na to, aby choćby przez chwilę poczuć się wyjątkowo „za sterami” wspaniałego i jednocześnie drogiego auta. Idealnym pomysłem wydaje się również wypożyczenie tego rodzaju samochodu na czas randki czy jako nietuzinkowy transport do ślubu. To także świetna alternatywna w sytuacji kryzysowej, kiedy to prywatny samochód odmówił posłuszeństwa. Wypożyczalnie samochodów, takie jak „Spectrumcars” pozwalają choćby przez chwilę poczuć się „właścicielem” niesamowicie drogiego i luksusowego auta.
Mnogość oferowanych, ekskluzywnych marek sprawia, że absolutnie każdy znajdzie pojazd, który z pewnością spełni wszelkie oczekiwania. Pamiętaj, że w ofercie znajdują się samochody niemalże wszystkich marek. „Spectrumcars” pragnie Ci zaproponować zarówno eleganckie, jak i totalnie oryginalne samochody, w myśl zasady „dla każdego coś miłego”. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wynajmując samochód, totalnie nie musisz się martwić jego stanem technicznym. Samochody oferowane przez firmę są niezwykle zadbane co, sprawia, że doskonale będą Ci służyć nawet podczas długiej podróży. Oferta skierowana jest również do zagranicznych klientów.
Podsumowując, oferta firmy „Spectrumcars” proponuje swoim klientom zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy wynajem samochodów. Dodatkowo firma oferuje wynajem aut do ślubów. Aby wynająć samochód, nie trzeba mieszkać w Krakowie, propozycja skierowana jest zarówno do osób z całej Polski, jak i do klientów zagranicznych. Warto jednocześnie pamiętać o nieustającym wsparciu serwisowym osób wynajmujących samochód. Jest to niezwykle potrzebne w momencie, gdy, na przykład samochód ulegnie awarii, co zdarza się niezwykle rzadko.

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén