Wiele osób nie wyobraża sobie konieczności szukania punktów ksero lub wybierania się do znajomego tylko po to, aby móc wydrukować kilka stron. Dzieje się tak, ponieważ drukarki stały się ważnym elementem domowego wyposażenia. Pozwalają natychmiast wydrukować nowy grafik, kartkę z kalendarza, potrzebny formularz lub dokument. Korzystają z niej zazwyczaj wszyscy domownicy. Od uczniów, przez studentów, aż po osoby dorosłe. To ważne urządzenie, jednak aby prawidłowo działać, potrzebuje odpowiedniego tuszu. W wielu modelach drukarek, jak np. Canon Pixma TS5150, jest to spory wydatek, dlatego na rynku pojawiają się coraz nowsze i lepiej dopracowane zamienniki. Mają wiele zalet, dlatego warto na nie zwrócić uwagę przed zakupem oryginalnego tuszu.

Jak wybrać tusz do drukarki Canon Pixma TS5150?

Tusz do Canon Pixma TS5151, zarówno zamiennik, jak i oryginał, powinien być odpowiednio oznaczony. Spotkać można cztery rodzaje kodów. PG-540 czarny to mniejsza wersja  zamiennika PG-540XL. Pierwsza pozwala na wydruk 180 stron, druga aż 600. Z kolei CL-541 Kolor to pomniejszony odpowiednik CL-541XL Kolor Wydajny. Tutaj podobnie wydrukować możesz 180 stron z mniejszą wersją, większa natomiast wystarcza na około 400. Oznaczenia te zazwyczaj odnaleźć można w instrukcji obsługi drukarki lub na stronie producenta.

Dlaczego warto postawić na tusze zamienniki do Canon Pixma TS5150?

Stając przed koniecznością kupienia nowego tuszu, musisz podjąć decyzję co wybrać – oryginał czy zamiennik. Oryginał natychmiast kojarzy się lepiej, ponieważ został stworzony przez tę samą markę, co drukarka. Czy jednak naprawdę jak znacząco lepszy do zamienników? Czy może warto kupić tusze zamienniki do Canon Pixma TS5150?

Czy ilość tuszu ma znaczenie?

Producenci oryginalnych tuszy mają jeden, główny cel, jakim jest nakłonienie klienta do częstego powracania do ich oferty. W związku z tym zdarza się, że kasetki zawierające wieloskładnikowy płyn (czyli tusz) nie są wypełniane w 100%. Wydawać mogłoby się, że nie jest to wielka różnica. Jeśli jednak korzysta się z drukarki często, to każda wymiana pojemnika z tuszem, który nie był pełny, przybliża użytkownika do momentu, kiedy te drobne braki składają się w całe jedno opakowanie. Przy cenach rzędu kilkudziesięciu lub nawet powyżej stu złotych jest to mocno zauważalne.

Zamienniki natomiast na ogół wypełniane są do samego końca, dzięki czemu są wydajniejsze. Ma to związek z zasadą, iż zadowolony klient częściej wraca do tego samego miejsca i tego samego produktu. Twórcy zamienników nie mogą polegać na wyrobionej marce, dlatego starają się przyciągać klientów w inny sposób.

Skąd się biorą ceny tonerów?

Nie jest tajemnicą, że zamienniki bywają znacznie tańsze od oryginałów. Ma to związek z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, w koszty oryginału wliczany jest nie tylko sam tusz. To również sposób na sfinansowanie działań promocyjnych i marketingowych. Czasem jest to też okazja do odrobienia niewielkich kosztów samej drukarki. Tanie urządzenia wiążą się często ze stosunkowo kosztowną eksploatacją właśnie przez cenę oryginalnych elementów.

Zamienniki natomiast nie potrzebują działań promocyjnych. To właśnie ich niska cena jest dla nich najlepszą reklamą, bo oszczędni użytkownicy wybierają je zamiast oryginałów.

Jakość w parze z wydajnością?

W przypadku Canon Pixma TS5150 tusze zamienniki pod warunkiem, że zostaną wybrane dobrze i ze sprawdzonego źródła, oferują tak samo satysfakcjonującą jakość, jak ich oryginalne odpowiedniki. Podobnie jest również z wydajnością. Ta bywa taka sama, a czasem nawet większa. Dobre Tusze Canon Pixma TS5150 i ich tańsze zamienniki odnaleźć można w sklepie internetowym TUSZMARKT. Dostępne są tam zarówno mniejsze, jak i większe wersje, dzięki którym wydrukować możesz 180 stron niezależnie od koloru, albo 600 w czerni lub 400 w kolorze. Zaopatrzyć moższ się również w odpowiedni papier i środki pozwalające zachować urządzenie w nienagannej czystości.

Istnieje wiele zamienników do drukarki Canon Pixma TS5151. Pozwalają obniżyć koszty eksploatacji urządzenia i cieszyć się dobrym stosunkiem ceny do jakości i wydajności. Wybierając sprawdzone zamienniki, nie trzeba się niczym martwić, dlatego warto kupować takie produkty, zwłaszcza od dobrych sprzedawców.