Współczesne czasy narzucają szybkie tempo życia, a kobiety coraz częściej decydują się na łączenie zarówno szczęśliwego i pełnego życia rodzinnego z udanym życiem zawodowym. Życie w ciągłym pędzie często prowadzi do braku wystarczającej ilości czasu na kompleksowe zadbanie o siebie i swój wygląd. Warto jednak pamiętać, że współczesna kosmetologia i medycyna wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet, a jednym z rozwiązań, które mają pomóc zadbać o siebie, jest makijaż permanentny.

Kilka słów o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny jest jednym ze specjalistycznych zabiegów kosmetologicznych mający na celu trwałe podkreślenie wybranej części twarzy. Najczęściej wykonuje się go na ustach, brwiach oraz oprawie oczu. Od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością, z uwagi na sporą oszczędność czasu podczas codziennej pielęgnacji. Sam zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu określonego barwnika pod powierzchnię skóry, dzięki czemu zyskuje się idealny wygląd, który jest trwały, a jednocześnie pozwalający na skorygowanie niedoskonałości własnej urody. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą odpowiednio dobranej igły. Makijaż permanentny w Bydgoszczy, wykonywany jest przez osoby z bogatym doświadczeniem oraz wiedzą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zyskuje się fachową pomoc i doradztwo oraz pełną i kompleksową opiekę pozabiegową.

Makijaż permanentny Bydgoszcz – najważniejsze zalety zabiegu

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny jest w stanie utrzymać się nawet przez okres od 1,5 roku do 2 lat. Jednak jego trwałość zależy także od indywidualnych predyspozycji takich jak reakcja układu odpornościowego, utrzymywanie odpowiedniej pielęgnacji skóry czy samej kondycji i typu skóry osoby, u której jest on wykonywany.

Istnieje wiele zalet poprawnie wykonanego makijażu permanentnego, a do najważniejszych z nich zaliczyć należy długotrwały efekt oraz sporą oszczędność czasu. Zapewnia on także perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia, sprawdza się doskonale podczas wizyt na basenie, w saunie czy podczas wizyt na siłowni. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których usta odznaczają się nierównym kolorytem. Pozwala skutecznie zakryć blizny oraz niedoskonałości (np. asymetrię brwi), dzięki czemu poprawia pewność siebie oraz pomaga pozbyć się kompleksów.

Do jednych z częstych obaw pań przed wykonaniem makijażu permanentnego jest przekonanie, że zostanie on na skórze na zawsze, tak jak ma to miejsce w przypadku tatuaży. Nic bardziej mylnego! Warto wiedzieć, że wprowadzony pigment po jakimś czasie będzie zanikał i stawał się coraz słabiej widoczny. Co ważne, zabieg jest też w pełni bezpieczny i praktycznie nie wiąże się z takimi dolegliwościami jak ból oraz powikłania.

Wybierając specjalistę, warto sprawdzić kompetencje, opinie oraz poprzednio wykonywane prace osoby, która ma wykonać makijaż permanentny. Bydgoszcz jest jednym z miast, w których znajdują się salony wykonujące swoje usługi w sposób w pełni profesjonalny. Szczegółowy wywiad, oparty na poznaniu oczekiwań klientki, ocenę stanu jej skóry oraz przebytych chorób i infekcji pozwoli na oszacowanie trwałości i bezpieczeństwa całego zabiegu.