Nie łatwo podjąć tak poważną decyzję jak zaręczyny, które niosą ze sobą konsekwencje na całe życie. Czasem jednak to czuje się w środku, całym sobą. Oto wybrana kobieta już niedługo stanie się żoną na dobre i na złe, czas więc na zaręczyny. W pierwszej kolejności należy wybrać stosowny pierścionek na tę okazję. Oto kilka wskazówek, które w przyszłości mogą się przydać panom.

Pierścionek zaręczynowy – jaki określić budżet?

Pierścionki zaręczynowe z białego złota, jak również z innych kruszców na pewno będą zachwycać swoim wyglądem. Nie ma jednak co ruszać na zakupy, jeżeli ktoś jasno nie określi swojego budżetu, który jest dedykowany na ten cel. Najpierw trzeba realnym okiem ocenić swoje finanse, aby móc wybrać się do sklepu jubilerskiego. Warto określić sobie górną granicę i się jej trzymać. W końcu pierścionek zaręczynowy to tak naprawdę dopiero pierwszy krok, jeżeli chodzi o poważne wydatki. Zaraz za tym pójdą kolejne, które związane będą bezpośrednio ze ślubem. Warto więc zachować stosowny umiar (co jednak nie oznacza, że należy wybrać najtańszy egzemplarz) przy tej okazji.

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać kamień?

Chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki wybrać pierścionek zaręczynowy, należy przemyśleć rodzaj kamienia, jaki będzie się w nim znajdował. To prawda, że diamenty są najdroższe i można się na nie zdecydować. Kobiety lubią je nie tylko za wartość, jaką sobą reprezentują, ale również ze względu na to, że należą one do jednych z najtwardszych minerałów na Ziemi. Pierścionki z diamentami są w stanie przetrwać naprawdę wiele.

Jeżeli jednak ktoś nie może pozwolić sobie na takie szaleństwo zakupowe, nie ma się czego obawiać. Ze spokojem może wybrać kolorowe kamienie szlachetne. Do ich grona zalicza się m.in. rubin, szmaragd czy szafir. Swoim pięknem potrafią dorównać diamentowi. Nie poleca się panom wyboru pierścionka zaręczynowego, który będzie posiadał w sobie cyrkonie. Na pierwszy rzut oka są piękne, ale ich trwałość pozostawia wiele do życzenia.

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać styl?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Analizując biżuterię, jaką przyszła wybranka do tej pory nosi. Czy dominują wśród niej spokojne, stonowane wzory? Czy kobieta woli postawić jednak na coś bardziej odważnego, mocno zaakcentowane? W tym pierwszym przypadku można ze spokojem postawić na klasykę, gdzie ma się do czynienia pierścionek z jednym, delikatnym kamieniem, który zostanie wyeksponowany za pomocą specjalnych łapek. Dla kobiet odważnych, które decydują się na mocne, nowoczesne wzory, polecane są pierścionki nieco bardziej unikalne, gdzie można mieć do czynienia z nawet wieloma kamieniami, które zostały wyeksponowane w charakterystyczny sposób.

Pierścionek z certyfikatem

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy? Najlepiej model z certyfikatem. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że ma się do czynienia z produktem najwyższej jakości – niezależnie od tego, ile wynosi jego koszt. O ile nie ma się do czynienia z pierścionkiem z cyrkonią, na certyfikacie powinny znajdować się 4 podstawowe parametry. Mianowicie chodzi tu o: rodzaj szlifu, czystość kamienia, barwa kamienia i jego masa. Warto również sprawdzić dokładnie stop złota, z jakim ma się do czynienia. Najbardziej polecana próba złota to 585. Można mieć pewność, że taki pierścionek nie będzie się odkształcał.

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać rozmiar?

Jak kupić pierścionek zaręczynowy? Taki, który będzie odpowiednio dopasowany do rozmiaru ręki przyszłej panny młodej. Nie ma nic gorszego niż biżuteria, której nie można wsunąć na palec. W tym celu warto pożyczyć inny pierścionek noszony przez kobietę na co dzień. Mężczyzna powinien wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności, jeżeli nie chce, aby wybranka przejrzała jego zamiary. Ewentualnie – można przyznać się do planowanych zakupów, jeśli decyzja o zaręczynach została już dawno podjęta wspólnie. Może więc warto pokombinować w inny sposób? Dzięki temu przyszła narzeczona nie będzie spodziewała się tego, co jej ukochany dla niej planuje.