https://www.miastokobiet.pl/friends-with-benefits-co-to-znaczy-i-jak-wyglada-taka-relacja/Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę oznacza określenie „friends with benefits”? Na czym opiera się ta relacja? Czy istnieje uniwersalny zestaw reguł, które dookreślają, co jest relacją FWB, a co nie? Każdy przypadek jest inny i wiąże się z innymi regułami. Niezależnie od sytuacji, angażując się w taką relację, powinieneś jednak pamiętać, co tak naprawdę oznacza i pociąga za sobą ten rodzaj kontaktu.

Friends with benefits – co to znaczy dla obojga partnerów?

Friends with benefits to taka relacja, w której dwoje ludzi jest ze sobą blisko fizycznie, ale nie są ze sobą w żaden sposób związani emocjonalnie. Osoby zaangażowane w tego typu związek zazwyczaj odczuwają przyjemność ze spędzania wspólnie czasu. Najczęściej ich związek nie jest jednak romantyczny i nie wiąże się z żadnymi konkretnymi zobowiązaniami. Z zasady nie jest to relacja, w której partnerzy mają siebie na wyłączność. Najczęściej w takim układzie nie planuje się wspólnej przyszłości, małżeństwa, dzieci. To rodzaj niezobowiązującej relacji, w której największe znaczenie ma aspekt seksualny. Friends with benefits – co to znaczy tak naprawdę? To oznacza, że jesteście przyjaciółmi albo znajomymi, którzy zgadzają się na dodatkowe korzyści wynikające z relacji. Najczęściej są to korzyści seksualne.

Czy relacja friends with benefits jest dla Ciebie?

Jeśli myślisz o nawiązaniu takiej relacji, to musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Chodzi o ustalenie, czy taki związek będzie dla Ciebie odpowiedni, korzystny. Ważne jest takie ustalenie zasad i reguł, na których opiera się FWB, aby nikt nie został pokrzywdzony. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy na pewno nie chcesz zobowiązań? Czy nie masz oczekiwań, że ktoś zaangażuje się bardziej? Czy od początku zależy Ci na niezobowiązującej relacji i nie chcesz tego zmieniać? Jeśli planujesz być z kimś na innych zasadach, a tego typu układ traktujesz jako moment przejściowy, nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Ważne, aby wejść w tego rodzaju relację z pełnym zrozumieniem i akceptacją tego, co to oznacza dla was obojga. To będzie miało swoje wady i zalety. Najważniejsze jest to, aby dokładnie ustalić charakter relacji, wzajemne oczekiwania. Istotne będzie, aby zrobić to szczere.

Friends with benefits – ogólna charakterystyka

Ważne, aby zdać sobie sprawę, że w tym układzie druga osoba nie będzie w stanie zapewnić ci emocjonalnego wsparcia i opieki, które zwykle okazuje partner w zwykłym związku. Przede wszystkim – to nie jest związek, a inny rodzaj układu. Może się okazać, że będziecie dawać sobie wsparcie, nie należy tego jednak oczekiwać. Pamiętaj, że druga osoba może być w relacjach z innymi ludźmi. Jeśli myślisz o układzie FWB, ważne jest to, abyś pamiętał, że ten nie musi on mieć charakteru monogamicznego. W rzeczywistości każdy z może umawiać się z większą liczbą osób i mieć też inne relacje FWB. Ma to znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego, należy zatem zadbać o odpowiednią ochronę. Ważne są zabezpieczenia oraz odpowiednie podejście do relacji. Musisz chronić swoje zdrowie emocjonalne. Pomoże Ci w tym zrozumienie, że związek FWB może się zakończyć w dowolnym momencie i z dowolnego powodu. Wszystko zależy od tego, co ustalicie z partnerem. Nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie, jak długo trwa relacja  friends with benefits, każda para może ustalić odrębne reguły.

Zasady bycia w relacji FWB

Jeśli chcesz, żeby relacja FWB się układała, musisz zadbać o to, aby oczekiwania wszystkich zostały spełnione. Tego typu układy są dobre tylko wtedy, gdy oboje jesteście całkowicie zadowoleni. Najważniejsze są szczerość i rozmowa. Każdy powinien powiedzieć, czego potrzebuje, jakie są jego oczekiwania i ograniczenia. Jeśli będą się one ze sobą pokrywały u obojga partnerów, to macie dużą szansę na stworzenie udanej relacji FWB. Na każdym etapie powinniście mieć pewność, że nic się nie zmieniło. Jeśli czujesz, że zaczynasz się angażować w inny sposób, to nie czekaj, tylko powiedz o tym partnerowi. Jeśli on lub ona poczuje to samo, to zmieni się charakter waszej relacji. Jeśli nie, to powinniście ją zakończyć.