W dobie nieustannego rozwoju technologicznego i zmian społecznych zmienia się również szkolnictwo i podejście do edukacji. Stwierdzenie “dobry nauczyciel” znaczy dziś coś zupełnie innego niż kiedyś. Poza umiejętnościami stricte dydaktycznymi i szeroką wiedzą z zakresu dziedziny, w której nauczasz – potrzebujesz dziś nowych kompetencji i umiejętności. 

Wystarczy spojrzeć 2 lata wstecz. Obsługę komputera, platform e-learningowych czy spotkań on-line musieli znać (a przynajmniej powinni) jedynie nauczyciele przedmiotów informatycznych. Dziś jest to codzienne środowisko pracy niemal każdego nauczyciela, niezależnie od poziomu nauczania. Zdobywanie nowych kompetencji w zakresie obsługi technicznej nauczania to jedno. Warto jednak spojrzeć na zawód nauczyciela nieco szerzej. Niegdyś bycie nauczycielem sprowadzało się do umiejętnego przekazywania wiedzy. Dziś szkoła jest miejscem, które pomaga kształtować osobowość, światopogląd. Aby sprostać takim oczekiwaniom, nie wystarczy być wykształconym jedynie w ramach Twojej dziedziny. Poszerzaj swoje kompetencje, a dzieci (i rodzice!) nie tylko będą za Tobą przepadać, ale będą darzyć Cię wyjątkowym szacunkiem i wspominać przez długie lata.

W jaki sposób możesz zdobywać i rozwijać umiejętności miękkie jako nauczyciel? Z pomocą przychodzą szkolenia. Wiele z nich znajdziesz na platformie edumaster, gdzie są szkolenia dla nauczycieli z certyfikatem na stronie https://edumaster.pl/webinary, które kompleksowo przygotują Cię do wyzwań w szkolnej codzienności z uczniami. 

Jakie szkolenia dla nauczycieli warto wybrać?

Chcesz się rozwijać, ale nie wiesz w jakim kierunku? Zadaj sobie pytanie, co w Twoim nauczaniu sprawia Ci największy problem? Możesz to zanotować. Następnie pomyśl o swoich uczniach. Jacy są? Czy dobrze Ci się z nimi pracuje? Jakie trudności u nich zauważasz? Czy mają komfortowe warunki do nauki w swoich rodzinnych domach? Pytań może być wiele. Najważniejsze jest to, aby ustalić, co możesz zrobić, aby stać się dla swoich uczniów jeszcze lepszym nauczycielem. 

Być może Twoim uczniom brakuje motywacji do nauki? Okres pandemii i nauka zdalna może być uciążliwa dla uczniów w każdym wieku. Jeśli dostrzegasz ten problem u swoich podopiecznych, rozwiązanie znajdziesz, korzystając z certyfikowanego szkolenia dostępnego na edumaster.pl Jak obudzić motywację ucznia-nastolatka do nauki i pracy? W ofercie Edumaster znajdziesz również szeroki wachlarz szkoleń do pracy nad motywacją własną! Szkolenie będzie cennym narzędziem w Twojej codziennej pracy. 

Szkolenia na platformie Edumaster kierowane są dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich. 

Kursy online zainteresują również  nauczycieli, którzy współpracują z dziećmi obciążonymi niepełnosprawnością i innymi schorzeniami. Jeśli pracujesz z uczniami, którzy wymagają specjalistycznej opieki, skorzystaj z doświadczenia innych osób i pracuj według najskuteczniejszych metod. Będziesz zaskoczony efektami! Sprawdź certyfikowane szkolenia dla nauczycieli uczniów z autyzmem, dysfunkcjami psychicznymi, fizycznymi i innymi szkoleniami na platformie edumaster.pl.

Co wyróżnia szkolenia dla nauczycieli z certyfikatem?

Poznaj certyfikowane szkolenia Edumaster:

  • szkolenia prowadzone są przez wieloletnich praktyków w swojej dziedzinie,
  • otrzymujesz bezpłatny dostęp do platformy na okrągły rok,
  • szkolenia możesz odsłuchać w dowolnym terminie,
  • po ukończeniu szkolenia otrzymujesz certyfikat,
  • masz możliwość zdobycia wiedzy z niemal każdego aspektu życia nauczycielskiego,
  • staniesz się specjalistą, którego kochają uczniowie i rodzice.

Twórcy platform Edumaster zadbali o to, aby każdy nauczyciel znalazł wsparcie w przestrzeni, która jest dla niego ważna. Biorąc udział w szkoleniu, poza certyfikatem otrzymujesz ogromną dawkę wiedzy. Prelegenci to osoby z wieloletnim doświadczeniem, którzy poza wiedzą merytoryczną, pomogą Ci, dzieląc się praktycznymi wskazówkami. Skorzystaj z rocznego bezpłatnego dostępu do platformy Edumaster i codziennie stawaj się lepszym nauczycielem dla swoich uczniów!