Pluszaki są nieodłączną częścią rozwoju dziecka i każde taką przytulankę chętnie przyjmie. Breloczki natomiast służą codziennie jako organizery do kluczy, uchwyty do suwaka przy torbie, kosmetyczce, kurtce itp. Wszystkie te przedmioty są używane, a nadruk firmowy na nich będzie zawsze przypominać o Twoim przedsiębiorstwie, niezależnie od profilu usług. Gadżet, na którym będzie widniało logo Twojej firmy, rozreklamuje ją i zapewni Ci więcej klientów.

Co wybrać: mini, czy duże maskotki reklamowe?

Jeżeli chcesz obecnemu klientowi zaprezentować gadżet w podziękowaniu np. za zrobienie zakupów w określonej kwocie, wybierzesz coś mniejszego, tańszego. Będziesz bowiem potrzebował przy takim przedsięwzięciu sporej ilości zabawek. Z pewnością dużo bardziej opłacalne dla Ciebie będzie przeznaczenie dla klientów mini maskotek reklamowych.

Natomiast gdy uczestniczysz w wydarzeniu kulturalnym (festynie, grach ulicznych), oprócz małych gadżetów przyda Ci się duża maskotka z logo firmowym. Swymi gabarytami będzie wskazywać miejsce, gdzie znajduje się Twoje stoisko z usługami lub produktami albo ulotkami itp. Duża maskotka reklamowa może stać w hallu zaraz przy wejściu do budynku, w którym znajduje się Twoje biuro usługowe lub sklep firmowy.

Kiedy nie zapłacisz podatku VAT za prezenty reklamowe?

Musisz wiedzieć, iż za duże gadżety, które zdecydowanie więcej kosztują niż mini, będziesz musiał odprowadzić podatek VAT do urzędu skarbowego. To samo dotyczy małych maskotek reklamowych z nadrukiem, jeżeli np. będziesz chciał znaczną ich ilość przeznaczyć jakiejś fundacji charytatywnej lub innej instytucji. Za jeden i drugi rodzaj maskotek trzeba odprowadzić VAT. Jedynie pojedyncze drobne gadżety zostały wyłączone z uiszczania podatku od towarów i usług VAT.

Konkretnie rzecz przedstawia się następująco:

  • Jeżeli przekazujesz osobie gadżet reklamowy do 100 zł, powinieneś znać jej imię i nazwisko. Dzięki temu będziesz mógł wpisać dane osoby obdarowanej do ewidencji, którą prowadzisz, wówczas jesteś zwolniony z podatku VAT.
  • Gdy nie prowadzisz ewidencji, możesz każdej osobie sprezentować gadżet o jednostkowej cenie nabycia (netto) nieprzekraczającej 10 zł. Wówczas również unikasz podatku.

Ważne, by zakupione przez Ciebie maskotki reklamowe na zamówienie służyły w celu promocji Twoich usług lub sprzedaży.

Gdzie nabyć maskotki reklamowe?

Źródło nabycia maskotek to Twój indywidualny wybór. Możesz je nabyć w cenach detalicznych, hurtowych lub bezpośrednio od Bewu.pl, to producent maskotek reklamowych. Kupując w sklepie lub hurtowni, musisz poszukać kogoś, kto naniesie na maskotki napisy lub inny druk. Zaopatrując się u producenta, od razu otrzymujesz gotowe zabawki z nadrukiem.

Nadruk tworzony jest różnymi metodami. W przypadku maskotek reklamowych z nadrukiem stosuje się przede wszystkim sitodruk, naklejkę, wyszywanie nitką (haft) czy pisanie żelem klejowym. Naklejka dobrze się trzyma na powierzchniach śliskich i plastikowych. Na pluszu, tkaninie lub przędzy lepiej zdecydować się na pozostałe metody, które są o wiele trwalsze w tym przypadku.

Jakie korzyści płyną z maskotek reklamowych na zamówienie?

Jeżeli klient otrzymuje od Ciebie upominek, nawiązujesz z nim relację, dajesz do zrozumienia, że o niego dbasz. Osoba obdarowana czuje się wyróżniona. Twój gest to udowodnienie, iż firma, którą prowadzisz, skupia się na kliencie, nie zaś na samym zarabianiu pieniędzy. Klient lub jego dziecko nosząc mini maskotki reklamowe, staje się żywą reklamą Twojego przedsiębiorstwa.

Jeżeli pamiętasz też o swoich pracownikach, możesz ich również obdarować miłą maskotką, np. z okazji kolejnej rocznicy istnienia firmy, a gdy dopiero jest kilka miesięcy na rynku – z okazji świąt (kościelnych lub świeckich) czy uzyskania nowych, zadowalających wyników. Zamawiając gadżety u producenta maskotek reklamowych, pamiętaj również o swoich pracownikach. Dzięki temu wytworzysz miłą atmosferę w firmie. Zyskasz także większy szacunek u pracowników, którzy będą chętniej dla Ciebie pracować.

Dodatkowo zareklamują Cię wśród znajomych, pochwalą się nie tylko miejscem pracy, ale także wytworami, których są współautorami oraz upominkami od Ciebie. Jak widać, wieść o Twoim przedsiębiorstwie będzie się szerzyć wieloma drogami z wykorzystaniem jednej i tej samej maskotki reklamowej z nadrukiem. Dlatego warto reklamować swoją firmę i przyciągać do niej coraz więcej klientów.