Urządzając dom lub mieszkanie, wiele osób starannie dobiera poszczególne elementy. Zwraca uwagę na takie kwestie, jak ich funkcjonalność, wygoda użytkowania, wielkość, kolor czy dopasowanie do przestrzeni. Te wszystkie czynniki wiążą się z decyzją dotyczącą zakupu odpowiedniego umeblowania. Z tego względu ogrom osób zastanawia się, które rozwiązanie będzie lepsze – meble na wymiar czy gotowe?

Gotowe meble ze sklepów meblowych

Gotowe meble tapicerowane w Warszawie dostępne są w wielu sklepach z artykułami do wyposażenia wnętrz. Przechodząc pomiędzy alejkami, klienci widzą piękne, poskładane kuchnie w przeróżnym stylu. Atutem sklepów meblowych jest oczywiście prezentowanie konkretnych zestawów, które zostają starannie wkomponowane w prezentowane aranżacje. Widzisz przecież nie tylko piękne, dopasowane meble, ale również szereg dodatków – takie połączenie imituje prawdziwy dom. W takiej sytuacji dużo łatwiej jest wyobrazić sobie przeniesienie interesującego Cię elementu wyposażenia do własnej przestrzeni.

Meble ze sklepów bardzo często zachęcają ceną, która w ogólnym rozrachunku zazwyczaj stoi na dobrym poziomie. Musisz jednak pamiętać, że wraz z niższym kosztem zakupu może obniżać się jakość wykonania oraz użytych do produkcji komponentów. Co więcej, meble, takie jak meble pokojowe – komody, powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również maksymalnie funkcjonalne.

Wybór gotowych mebli ze sklepów meblowych będzie idealną opcją dla osób, które chcą urządzić przestrzeń jak najszybciej. Większość zestawów dostępna jest nawet od ręki, w związku z czym w ciągu kilku dni mogą zostać zamontowane w Twoim domu.

Podstawowym minusem tego rozwiązania są gotowe segmenty. Nie możesz w większości przypadków ingerować w konkretne wymiary, a układ elementów również zazwyczaj nie przewiduje możliwości wprowadzenia zmian. W takiej sytuacji nie można powiedzieć o indywidualnym podejściu, a Tobie pozostaje godzić się na oferowaną przez projektanta propozycję.

Meble na wymiar

Meble pod wymiar to idealny wybór dla osób, które marzą o indywidualnym projekcie. Dają ogromną dowolność w kwestii konfiguracji, dzięki czemu możesz spełnić swoje najskrytsze marzenia w tym względzie. Warto już na tym etapie wspomnieć, że największą zaletą mebli zrobionych pod wymiar jest oczywiście maksymalne wykorzystanie wolnej powierzchni. Szafki mogą być dopasowane co do centymetra, nawet w przypadku skosów, wystających rur bądź innych elementów, które należy zabudować. Tym samym zyskasz zdecydowanie więcej miejsca niż w sytuacji, gdybyś zdecydował się na zakup gotowego segmentu.

Jeżeli na etapie projektowania nie masz żadnych pomysłów, warto nieco zainspirować się propozycjami dostępnymi w internecie. Wirtualna przestrzeń zawiera ogromną ilość przykładowych rozwiązań w dowolnym stylu wykończenia. Oczywiście, nie musisz w pełni wykorzystywać danego projektu, ale może on stać się dla Ciebie idealnym punktem odniesienia. Pomoże Ci to również rozstrzygnąć, jaki styl najbardziej Ci odpowiada i w jakim kierunku powinien iść projektant Twoich mebli.

Meble na wymiar będą idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy zależy Ci na indywidualnym projekcie, skrojonym zgodnie z Twoimi potrzebami, preferencjami, a także możliwościami konkretnego pomieszczenia.