W filmach, programach telewizyjnych i powieściach romantycznych większość kobiecych orgazmów ma miejsce podczas stosunku. Mężczyzna wkłada swojego penisa do wnętrza kobiety (mówimy tu o głównym nurcie hetero popkultury), przez minutę lub dwie dochodzi do pchnięć, które możesz zobaczyć lub nie, w zależności od kanału telewizyjnego lub oceny filmu, podniecone jęki pary doprowadzają do szału i oboje eksplodują w jednoczesnym orgazmie.

Biorąc pod uwagę, jak znajoma jest ta scena, w prawdziwym świecie kobiety sypiające z mężczyznami są często zaskoczone i sfrustrowane tym, jak stosunek przebiega – lub nie – w ich własnych sypialniach. Fakty są jednoznaczne: tylko około 30% pań osiąga orgazm podczas samego stosunku. Oznacza to, że 70% kobiet, które uprawiają seks z mężczyznami, nie osiąga spełnienia w ten sposób.

Dlaczego to nie działa w przypadku większości kobiet? Jak wiadomo, łechtaczka stanowi narząd, który większość pań potrzebuje stymulować, aby móc osiągnąć orgazm, a najbardziej wrażliwa część jej znajduje się na zewnątrz ciała. Podczas gdy stosunek płciowy został bardzo dobrze zaprojektowany, by prowadzić do męskiego orgazmu, nie jest tak dobry w wywoływaniu kobiecego orgazmu. Panie mogą uznać penetrację za przyjemną (lub nie, w zależności od osoby), ale dla większości z nich nie jest to właściwy rodzaj stymulacji, który doprowadziłby do wielkiego “O”. Doświadczenia ludzi ze stosunkiem są bardzo różne, jak we wszystkich sprawach seksualnych, zatem trzeba zadać sobie kobiece pytanie – jak osiągnąć orgazm?

Orgazm u kobiet – najlepsze pozycje:

  1. Na misjonarza – kobieta leży na plecach, mężczyzna na niej. Alternatywnie partnerka opiera nogi o klatkę piersiową lub ramiona partnera. Dodaj poduszkę lub dwie pod biodra kobiety.
  2. Kobieta na górze („Cowgirl”) – mężczyzna leży na plecach, kobieta obejmuje go i „siada” na jego penisie, zwrócona twarzą do niego. Alternatywną opcję stanowi odwrócona kowbojka. To ta sama pozycja, ale kobieta siedzi zwrócona twarzą w stronę nóg mężczyzny. Może pochylić się do przodu lub do tyłu.
  3. Styl na pieska – kobieta klęczy na rękach i kolanach. Mężczyzna klęczy lub stoi za nią, wchodząc w nią od tyłu. Alternatywna opcja zakłada, że partnerka leży płasko na brzuchu, partner leży na niej, podpierając się rękami, wchodzi w nią od tyłu.
  4. Siadanie na kolanach – mężczyzna siedzi na łóżku lub krześle. Kobieta obejmuje go lub siada na jego kolanach, siadając na penisie. Partnerka może być zwrócona twarzą w stronę partnera lub od niego oddalona.

Wibratory a orgazm u kobiety

Wibratory, czyli zasadniczo zabawki wibrujące dla dorosłych występują we wszystkich kształtach, rozmiarach i stylach, jakie można sobie wyobrazić. Począwszy od małych wibrujących „pocisków”, które kobieta może nosić w bieliźnie, po urządzenia wielkości wałka do ciasta podłączane do ściany.

Niektóre wibratory są sprytnie zamaskowane jako tubka szminki, więc można mieć jeden w torebce na wypadek nagłej potrzeby. Inne wyglądają jak króliczki, gumowe kaczuszki nadające się do wanny, języki lub falujące abstrakcyjne rzeźby. Niektóre są przeznaczone do zakładania na penisa lub dildo w celu dodatkowej stymulacji podczas penetracji, inne natomiast mieszczą się na opuszce palca lub na języku.

Żele do stymulacji seksualnej

Większość kobiet mówi, że nie lubi rozgrzewających żeli i lubrykantów – produktów, które rozgrzewają się pod wpływem oddechu lub pocierania. Wiele z nich twierdzi, że zamiast delikatnego uczucia ciepła odczuwają ból, a także nieprzyjemne uczucie gorąca. Niektóre preparaty są jednak łagodniejsze od innych, a wiele kobiet lubi sposób, w jaki takie środki pobudzają przepływ krwi. Jeśli jesteś ciekawa, możesz poeksperymentować z różnymi rodzajami i zacząć od małej kropelki, aby uniknąć ognistej niespodzianki.

Polecaną marką jest produkt skutecznie podnoszący libido u kobiet – żel Libidizer w swiat-doznan.pl! Dzięki doskonałej jakości produktu seksualne zbliżenia przebiegają w komfortowy i przyjemny sposób, bez uczucia zbyt intensywnego gorąca!