Insekty, owady towarzyszą człowiekowi w jego siedliskach od zawsze. Niektóre gatunki upodobały sobie właśnie towarzystwo ludzi, jako swoje środowisko do życia. Z uwagi fakt, że często są szkodnikami przenoszącymi choroby, żywią się naszą krwią, powodują szkody w żywności, nie są mile widziane przez ludzi w ich otoczeniu. Co zatem można zrobić, gdy okaże się, że mieszkanie zostało zaatakowane przez większą ilość insektów?

 

 

Dezynsekcja. Co to takiego?

 

Człowiek, zorientowawszy się, że w jego środowisku bytują szkodniki, próbuje z nimi walczyć. Często odbywa się to najpierw na własną rękę, domowymi sposobami, za pomocą chemicznych trutek, łapek, lepów itp. Nie zawsze jednak samodzielnie można pozbyć się insektów z otoczenia. Czasami, gdy jest ich duża ilość, lub są to niebezpieczne, lub trudne do usunięcia gatunki, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zabieg usuwania owadów z mieszkań to dezynsekcja.

 

 

Gdzie szukać pomocy?

 

Na terenie kraju jest wiele firm specjalizujących się w profesjonalnym oczyszczaniu mieszkań, domów zaatakowanych przez szkodniki. W każdym województwie można bez problemu znaleźć taką firmę. Warto przy wyszukiwaniu specjalistów, skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując dla przykładu frazę dezynsekcja w Opolu i przejrzeć opinie na temat firm i oferowanych przez nie usług.

 

Innym sposobem jest zasięgnięcie opinii na forach internetowych, w grupach tematycznych. Ludzie dzielą się chętnie swoimi doświadczeniami, tym bardziej że walka z niektórymi szkodnikami jest dużym wyzwaniem. Dobrym sposobem jest również zasięgnięcie opinii znajomych.

 

 

Przygotowanie pomieszczeń do dezynsekcji

 

Wiele osób nurtuje pytanie, jak przygotować mieszkanie czy pomieszczenie, w którym zagnieździły się robaki, do zabiegu oczyszczania. W tej sytuacji warto zasięgnąć informacji kontaktując się z wybraną firmą, która taką usługę będzie wykonywała. Wyspecjalizowani pracownicy zakładu udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

 

W internecie również można znaleźć wiele wskazówek, jednak w zależności od gatunku szkodnika, zastosowanych substancji i metod, jakie zostaną użyte do walki, przygotowanie pomieszczenia może się różnić. Różnice mogą też być między firmami. Może się okazać, że inaczej pomieszczenia trzeba przygotować korzystając z firmy w Krakowie, a zupełnie inaczej będzie odbywało się zwalczanie szkodników w Opolu. Różnice mogą wynikać z różnych sposobów pracy z substancjami do zwalczania różnych gatunków oraz od doświadczenia każdej z firm. Koniecznym może okazać się odsunięcie mebli od ścian i odsłonięcie zakamarków.

 

Jakie metody stosuje się do walki ze szkodnikami?

 

W profesjonalnym usuwaniu szkodników stosowane są przede wszystkim substancje chemiczne. Często uciążliwych lokatorów można pozbyć się już za pierwszym razem. Preparaty używane przez specjalistów mają działanie owadobójcze kontaktowo — jelitowe. Cechą charakterystyczną ich jest to, że aby środek zadziałał właściwie, owad musi mieć kontakt bezpośredni z preparatem. Dlatego tak ważne jest właściwe zaaplikowanie substancji trującej w odpowiednich miejscach bytowania i żerowania owadów a tym samym – przygotowanie pomieszczenia do użycia środków.