Gry karciane to forma rozrywki, która dostarczy Ci ekscytujących wrażeń i doskonale urozmaici Ci czas wolny. Wybór tytułów jest ogromny i bardzo zróżnicowany. Począwszy od klasycznych gier karcianych dla dwóch osób, poprzez propozycje rodzinne czy imprezowe, aż do opcji fabularnych. Każda z nich ma swój własny charakter, dynamikę oraz stopień skomplikowania. Klasyczne gry karciane są uwielbiane przez tradycjonalistów. Świetnie sprawdzą się w towarzystwie, w którym są też osoby starsze. Gry imprezowe bazują na zadawaniu pytań i wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Świetnie uatrakcyjnią wieczór i skutecznie integrują grupę. Z kolei gry rodzinne są proste i emocjonujące w rozgrywce. Pozwolą cieszyć się ciekawą i rozwijającą zabawą bez względu na wiek graczy. Gry fabularne natomiast wprowadzą Cię w świat fantazji. Możesz w nich snuć własne historie i dzielić się nimi z najbliższymi. Jedno jest pewne, nie można się przy nich nudzić! Najlepsze gry karciane zamienią nawet najnudniejszy wieczór w pasjonującą przygodę, która długo nie da o sobie zapomnieć. To sposób na ciekawe spędzenie czasu i dobry trening logicznego myślenia. Prezentowany tu ranking gier karcianych pomoże Ci wybrać najlepszą propozycję dla Ciebie i Twoich bliskich.

5. Jungle Speed Eco

To gra, która sprawdzi Twój refleks i spostrzegawczość, wydawana w Polsce przez wydawnictwo Rebel. Polega na porównywaniu kart swoich z kartami przeciwników pod kątem kolorów i kształtów. Szybkość reakcji ważna jest wtedy, kiedy zauważysz na karcie innego gracza identyczny symbol. Wówczas musisz jak najszybciej złapać za stojący pośrodku stołu totem, tak aby nikt nie miał szansy zwinąć Ci go sprzed nosa. Zwycięzcą jest gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Gra jest dostępna w wielu wersjach, w tym również dla dzieci od lat 3.

4. Sabotażysta

Bestsellerowa gra karciana łącząca strategię ze zdolnością przewidywania ruchów przeciwnika. To polska wersja światowego superhitu “Saboteur” Frederica Moyersoena, dla dwóch i więcej graczy od lat 8. Jako jeden z górników szukających złota w kopalni będziesz tworzył sieć korytarzy prowadzących do skarbu, dokładając odpowiednie karty. Jeżeli Tobie i reszcie drużyny kopaczy uda się dotrzeć do skarbu – wygrywacie! Zadaniem Waszych przeciwników sabotażystów jest prowadzenie takiej strategii, która przeszkodzi Wam w zdobyciu skarbu. Kiedy skutecznie pokrzyżują Wam szyki, nagroda przypada im. Grę można kupić również w wersji dla dwóch graczy z dostępnym trybem jednoosobowym.

3. Łap za słówka

Jeżeli jesteś fanem słownej gry imprezowej, jaką są “Państwa i Miasta” to z pewnością tytuł ten przypadnie Ci do gustu. Gra karciana “Łap za słówka” to propozycja wydawnictwa Egmont i podbiła serca fanów gier słownych. Z uwagi na swój niewielki rozmiar sprawdzi się także na wyjeździe. Zasady są proste – znajdź słowo pasujące do danej kategorii. Pamiętaj, że musi ono zawierać dwie określone litery. Im bardziej skomplikowane słowo podasz, tym lepiej, ponieważ punkty przyznawane są za unikalne wyrazy, których nie zapisali Twoi przeciwnicy.

2. Splendor

To kolejna propozycja od wydawnictwa Rebel. Jest połączeniem strategii i ekonomii. Wyróżnia się dynamiczną, wciągającą rozgrywką przeznaczoną dla dwóch i więcej graczy. Jako renesansowy kupiec będziesz pomnażał swój majątek poprzez zbieranie żetonów i kart, będących Twoimi zasobami. W miarę nabywania kopalni, sklepów i środków transportu Twoje wpływy będą rosły, a wśród Twoich klientów będą pojawiać się nawet przedstawiciele szlachty. O wygranej decydują tu punkty prestiżu, a pierwsza osoba, która zdobędzie ich 15, wygrywa. “Splendor” to gra o nieco bardziej rozbudowanej mechanice, stąd przeznaczona jest dla graczy od lat 8. 

1. Eksplodujące kotki

To propozycja, która stała się hitem jeszcze przed premierą i przez wiele osób uważana jest za najlepszą grę karcianą na rynku. Pokochają ją nie tylko miłośnicy kotów. Wydawca Rebel przedstawia ją jako odmianę rosyjskiej ruletki, w której gracze dociągają karty tura po turze, do momentu dobrania eksplodującego kota. Pechowiec, który go dobierze wybucha i ginie, a gra dobiega końca. Są jednak sposoby, by tego uniknąć, dzięki kartom pozwalającym na odwrócenie uwagi kota-zamachowca, ominięcie go bądź zmuszenie przeciwnika do dobrania kilku kart na raz. Intensywność rozgrywki wzrasta odwrotnie proporcjonalnie do liczby kart pozostających w stosie. Gra doczekała się już kilku edycji. Warto spróbować, bo atmosfera w czasie rozgrywki jest naprawdę wybuchowa!

Nasz ranking gier karcianych to subiektywna propozycja gier, które mają szansę trafić w Twój gust. Współczesny rynek pełen jest różnych propozycji, a nowe już czekają za rogiem. Przedstawione gry mają już swoją ugruntowaną pozycję i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich graczy. Jeżeli szukasz nowych pomysłów i inspiracji na wieczorne zabawy tego typu, dobrym źródłem informacji będą dla Ciebie kanały tematyczne na YouTube, strony internetowe wydawnictw czy wreszcie serwisy crowdfundingowe. Jeśli to dla Ciebie nowe pojęcie, warto wiedzieć, że portale te mogą być prawdziwą skarbnicą propozycji, jeśli chodzi o gry karciane. Ogłaszają się na nich pomysłodawcy projektów proszący o wsparcie finansowe ze strony internautów w zamian za szereg korzyści takich jak otrzymanie gotowego produktu przed premierą czy zniżki przy zakupie. Gwarantujemy, że gry z powyższego rankingu mają ogromną moc przyciągania i jeśli raz spróbujesz, trudno będzie Ci przestać w nie grać.